Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.cz: Uživatelé serveru Root.cz mají k dispozici vlastní Jabber server

Server Root.cz spustil vlastní Jabber server. Systém, sloužící k takzvané instantní komunikaci podobně jako například ICQ, nabízí pro své uživatele řadu výhod od otevřenosti a vysokého zabezpečení, až po možnosti volby klienta či bezproblémový přenos souborů.

1. 10. 2007

Dva týdny po spuštění vlastního komunikačního systému Jabber.cz na serveru Root.cz využívá tento specifický způsob komunikace již více než 500 uživatelů. Nová služba na adrese jabber.root.cz se tak velice brzy stala druhým největším veřejným českým Jabber serverem hned po oblíbeném serveru Jabbim.cz.

Jabber je celosvětově oblíbeným systémem pro rychlou komunikaci mezi uživateli internetu. Na rozdíl od největších konkurentů, jako jsou ICQ či MSN, nabízí svým uživatelům svobodnou licenční politiku, standardní komunikační protokol, nebo možnost volby oblíbeného klienta, upřesňuje Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

K dalším výhodám systému Jabber patří jeho decentralizace, kdy jeho uživatelé nejsou závislí na spolehlivosti cizího serveru, dále podpora české diakritiky a národních jazykových zvyklostí, možnost transportovat své předchozí kontakty z jiných komunikačních sítí, či vysoká bezpečnost díky šifrování s pomocí PGP/GnuPG.

Pro vnitrofiremní komunikaci může být výhodou bezproblémový přenos souborů a dokumentů a možnost tzv. konferencí. Kromě komunikace dvou uživatelů totiž Jabber umožňuje také chatování mezi více uživateli v takzvaných místnostech. Také server Root.cz pro své čtenáře připravil specializovanou místnost, v níž mohou komunikovat s českou linuxovou komunitou.

Technický provoz serveru zajišťuje společnost HumboldTec, která se zabývá realizací a provozem komunikačních řešení. Jabber na serveru Root.cz kromě přímé komunikace mezi vlastními uživateli podporuje také následující sítě: ICQ, AIM, MSN, Gadu-Gadu a Yahoo! messenger.

Více informací o tom, co všechno Jabber umožňuje, získáte v článku Root.cz spouští vlastní Jabber server na stránkách serveru Root.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Root.cz

Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a open-source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část uživatelů jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.