Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.cz: Nová elektronická knihovna na serveru Root.cz

Server Root.cz představuje novou elektronickou knihovnu, která nabízí ke stažení knihy, manuály, návody, příručky a další texty týkající se nejen Linuxu. Záměrem je vytvořit centrální úložiště odborných elektronických knih. Již nyní čítá téměř šedesát knih z oblasti IT, které mají dohromady více než 15 000 stran.

13. 12. 2007

Nová elektronická knihovna, kterou tento týden spustil server Root.cz, obsahuje především publikace o Linuxu, operačních systémech, sítích, bezpečnosti, programování, software atp. Na adrese knihy.root.cz je v tuto chvíli k volnému stažení téměř 60 volně šiřitelných knih ve formátu PDF, které může využívat široké spektrum zájemců od vývojářů až po úplné laiky.

U každé knihy se čtenářům zobrazuje její název a autor, počet stran, náhled titulní strany a stručná charakteristika obsahu. Většina textů je v češtině, ale nechybí ani cizojazyčné knihy, především v angličtině či slovenštině. V elektronickém archivu je k vidění přehled naposledy přidaných a vedle toho nejstahovanějších knih, včetně data a času vložení. Zájemci tak mohou sledovat, co ostatní návštěvníky nejvíce zajímá.

Knihovna je zatím rozdělena do sedmi částí, ale se zvyšujícím se počtem knih a rozšiřujícím se tematickým záběrem se jejich počet bude zvyšovat. Server Root.cz počítá s aktivním zapojením čtenářů, kteří mají možnost upozornit na dosud nezařazené publikace. K nalezení specifického tématu je v archivu k dispozici vyhledávač, který umožňuje hledat výraz nejen v anotacích, ale i v obsahu samotných knih.

Naši knihovnu využijí ke své práci nejen vývojáři. Publikace, v nichž najdou důležité informace k právě řešenému problému, si rádi stáhnou i běžní uživatelé a začátečníci. My jim chceme nabídnout jedno místo, kde tyto informace najdou pohromadě, upřesňuje Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Nová IT knihovna se bezprostředně po svém uvedení setkala s velice pozitivním ohlasem uživatelů, kterým podobná služba dosud chyběla. Redakce nyní zvažuje další vylepšení, například zavedení hodnocení knih čtenáři či možnost odebírat informace o nově přidaných titulech prostřednictvím speciálního kanálu RSS.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Root.cz

Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a open-source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část uživatelů jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatl, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.