Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.cz: Server Root.cz představuje novou databázi manuálových stránek

Server Root.cz připravil pro uživatele open-source softwaru, kteří využívají tzv. manuálové stránky, novou komplexní databázi těchto dokumentů. Ty nyní budou dostupné kdekoli na internetu a k jejich vyvolání nebude nutný počítač s Linuxem.

9. 1. 2008

Pro zobrazení tzv. manuálových stránek (man pages), neboli souhrnné dokumentace k unixovým operačním systémům, je nutné mít k dispozici počítač vybavený Linuxem nebo jiným operačním systémem unixového typu. Server Root.cz však svým čtenářům a dalším uživatelům open-source systémů připravil šikovný nástroj, pomocí kterého se k manuálům dostanou z jakéhokoli dostupného počítače. Na stránkách man.root.cz je totiž nyní k dispozici přes 10 tisíc stránek manuálů, které budou postupně doplňovány a aktualizovány.

Manuály Root.cz

Nový archiv manuálových stránek je rozdělen jednak dle zařazení aplikace do systému, ale také dle povahy samotné aplikace. Zachovává kompletní strukturu manuálů, na niž jsou uživatelé zvyklí, zobrazuje je však jako standardní HTML stránky. Orientaci v archivu usnadňuje rozřazení manuálů do osmi kategorií, které odpovídají oblastem, jichž se týkají, a paralelně do 29 sekcí podle druhu aplikace.

Čtení manuálových stránek je v podstatě denním chlebem každého unixového administrátora, ale ke svému zdokonalení a ke studiu systémů je využijí i naprostí začátečníci. Naše nová služba jim všem nabízí jednoduchý přístup k manuálům v aktuální podobě, a to odkudkoli na světě, doplňuje Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Archiv manuálů na serveru Root.cz je automaticky synchronizován s repositáři jednoho z nejrozsáhlejších linuxových operačních systémů – Ubuntu. Tím je zajištěna aktuálnost celé databáze a uživatel má jistotu, že v ní najde kompletní a především pravdivé údaje. Jedná se tak o užitečný nástroj, který pro IT specialisty představuje nepostradatelný informační základ v jednoduché a praktické podobě.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Root.cz

Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a open-source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část uživatelů jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.