Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.cz: Začala nominační fáze ankety Czech Open Source 2008

Odstartoval třetí ročník ankety Czech Open Source 2008, v níž odborná porota a čtenáři serveru Root.cz hodnotí nejlepší linuxové počiny v šesti kategoriích. Novinkou je ocenění v kategoriích Firma a Blog. Pořadatelem ankety je server o Linuxu a open source Root.cz.

17. 3. 2008
cos_logo

V anketě Czech Open Source 2008 vybírá odborná porota a internetová veřejnost nejoblíbenější projekty z prostředí českého svobodného softwaru. Třetí ročník ankety serveru Root.cz zahájila stejně jako loni nominační fáze, v níž mohou čtenáři až do 4. dubna 2008 nominovat své oblíbené linuxové projekty. Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů.

Pro hlasování bylo v tomto ročníku vyhlášeno následujících šest kategorií: Akce, Osobnost, Projekt, Software, Firma a Blog. Nově budou letos oceněny české firmy s kladným vztahem k open source, stejně jako nejoblíbenější linuxové blogy. Do finálního hlasování, které se bude odehrávat na stránkách serveru Root.cz v období od 9. dubna do 9. května 2008, postoupí vždy deset nejčastěji nominovaných projektů v každé kategorii.

„Věříme, že rozšíření kategorií přispěje k tomu, že se z výsledků ankety Czech Open Source 2008 stane komplexní přehled toho, co linuxoví uživatelé v českém prostředí nejvíce oceňují,“ komentuje novinky v kategoriích Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodnou čtenáři a v samostatném hlasování také porota složená z odborníků na oblast informačních technologií. Výsledky ankety, včetně absolutního vítěze, kterého určí největší celkový počet hlasů napříč kategoriemi, budou zveřejněny začátkem června 2008 na neformálním vyhlašovacím večeru.

Partnery ankety jsou společnost blue.point Solutions a server o českém Internetu Lupa.cz.

Open source nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená technickou dostupnost kódu a takovou licenci software, která umožňuje uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat.

Partneři:

blue_point_logo
lupa_mala


Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, fax 241 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz

O Root.cz (www.root.cz)
Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a open-source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část z více než 150.000 uživatelů, kteří ho během měsíce navštíví, jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.