Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Root.cz je hlavním mediálním partnerem OpenWeekend 2005

Zpravodajský server o Linuxu a open source Root.cz se stal hlavním mediálním partnerem mezinárodní akademické konference OpenWeekend 2005, jedné z největších přednáškových akcí v České republice, která se bude konat v polovině října.

24. 8. 2005

OpenWeekend je mezinárodní akademická konference, organizována každoročně Studentskou unií ČVUT – klubem Silicon Hill ve spolupráci s Katedrou počítačů FEL ČVUT. Zaměřuje se na otevřené technologie pro široký okruh uživatelů s důrazem na využití v akademické sféře. Letošní OpenWeekend 2005 se koná 15. – 16. října na půdě ČVUT Praha.

Náš server Root.cz pravidelně podporuje podobně zaměřené akce. Jako nejstarší a největší server v oboru považujeme za svou povinnost věnovat OpenWeekendu svůj zpravodajský prostor. Naši čtenáři se tak mohou těšit na aktuální informace, ať už v podobě reportáží nebo rozhovorů, představuje podobu spolupráce Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Během čtyř ročníků se na konferenci vystřídalo mnoho přednášejících ze všech koutů světa. Přednášeli na různá témata: bezpečnost linuxového jádra a bezdrátových sítí, problémy kryptologie, programování v neobvyklých jazycích, vývoj ovladačů pro jádro OS Linux, protokoly IPSEC, IPv6, IP telefonie, systém GNU, nasazení otevřených technologií ve státní správě a další.

V letošním roce by se pozornost měla věnovat především tématům jako Open/GPL Hardware, free software vs. Linux na PDA, komerční open-source operační systémy, prevence proti síťovým útokům nebo vyhledávací stroje a algoritmy.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, fax 241 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Root.cz
Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a Open source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část z 90.000 uživatelů, kteří ho během měsíce navštíví, jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje desítku obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Slunečnice a další. Pod značkou Dobrý web se také věnuje konzultacím v oblasti webových služeb a dále provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz. V posledních třech letech se pravidelně umisťuje v přehledu nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě FAST 50, dvakrát dokonce na prvním místě v rámci České republiky.