Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Server Root získal třetí místo v soutěži "Projekt roku 2002"

Praha, 9. června - Zpravodajský server Root (http://www.root.cz) získal v soutěži "Projekt roku 2002" , kterou každoročně pořádá České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG), třetí místo.

2. 7. 2003

Do soutěže bylo možno přihlásit jakýkoliv projekt, který souvisí s operačním systémem Linux a je šířen pod GPL či podobnou licencí nebo se jiným způsobem podílí na rozvoji a popularitě Linuxu (např. zpravodajská média, odborné osvětové konference atp.). Zároveň projekt musel splňovat podmínku, že existoval v roce 2002.

V nominacích se objevilo 12 projektů. Od těch velkých, jako je lokalizace kancelářského balíku OpenOffice.org či profesionální zpravodajské servery (Root nebo ABCLinuxu), po malé soukromé projekty linuxových nadšenců.

„Jsme rádi, že i počtvrté v řadě ROOT zabodoval v silné konkurenci nových projektů a opět dosáhl na medailovou pozici. Letos to bylo o to těžší, že nominovány byly i takové projekty, jako je například lokalizace kancelářského balíku OpenOffice.org, který také zaslouženě zvítězil,“ říká editor serveru Root Tomáš Krause.

Zpravodajský server Root si stále drží vynikající renomé mezi uživateli Linuxu. Jsme rádi, že se právě před rokem stal členem rodiny serverů, které v naší společnosti provozujeme. Postupně se snažíme vylepšovat služby a informace, které Root svým čtenářům poskytuje. Pozitivní ohlas vyvolaly například tutorialové texty, které se věnují začátkům s Linuxem. Během tohoto roku by se na Rootovi měly objevit další novinky a vylepšení, od kterých si hodně slibujeme," komentuje umístění Roota v soutěži project manager společnosti Internet Info David Špinar.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

David Špinar, project manager
Internet Info, s.r.o., Na Strži 5, 140 00 Praha 4
Tel. 241 441 695, fax 241 441 697
E-mail spinar@iinfo.cz , web http://www.iinfo.cz

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Věnuje rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní devatenáct interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Založena byla v roce 1998 a její obrat v loňském roce přesáhl 12 milionů korun. V přehledu FAST 50, na který společnost Deloitte&Touche zařazuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě, se v rámci České republiky již dvakrát za sebou umístila na prvním místě.