Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Šéfredaktor odborného serveru Root.cz převzal cenu Grada kniha roku 2004

Praha, 29. dubna – Šéfredaktor odborného linuxového serveru Root.cz včera získal cenu nakladatelství Grada za svou publikaci Linux – tipy a triky pro bezpečnost.

29. 4. 2005

Šéfredaktor serveru Root.cz Petr Krčmář včera od nakladatelství Grada obdržel ocenění za nejlepší knihu roku 2004 v kategorii počítačové literatury. Publikace Linux – tipy a triky pro bezpečnost představuje praktický nástroj pro každého uživatele operačního systému Linux, seznamuje s hlavními bezpečnostními problémy a způsoby jejich řešení.

Petr Krčmář se stal šéfredaktorem serveru Root.cz na začátku dubna letošního roku. Pod jeho vedením by si server měl upevnit pozici nejprestižnějšího českého média zabývajícího se Linuxem a Open source.

Prvním krokem k posílení značky Root.cz se na začátku letošního roku stala výrazná modernizace celého webu, která přinesla promyšlenější strukturu, jednodušší navigaci a celou řadu dalších zlepšení. Od nového šéfredaktora si slibujeme, že přinese dynamiku v obsahové části, přibližuje novinky Marek Antoš, ředitel vydavatelství Internet Info.

Petr Krčmář

Od dubna 2005 je šéfredaktorem serveru Root.cz. Operačním systémem GNU/Linux se zabývá už osm let. Má dlouhodobé zkušenosti s administrací a analýzou počítačových sítí. Veřejně propaguje svobodný software a otevřené datové formáty. Je členem výboru Českého sdružení pro podporu svobodného software. Jeho kniha „Linux – tipy a triky pro bezpečnost“ byla oceněna titulem GRADA kniha roku 2004.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, Product Manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, fax 241 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O Root.cz
Root.cz je nejstarším a největším českým zpravodajským serverem o Linuxu a Open source technologiích. V českém a slovenském internetovém prostředí je jeho pozice zcela unikátní. Velká část z více než 70.000 uživatelů, kteří ho během měsíce navštíví, jsou vysoce kvalifikovaní odborníci v oblasti informačních technologií.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje desítku obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Slunečnice a další. Pod značkou Dobrý web se také věnuje konzultacím v oblasti webových služeb a dále provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz. V posledních třech letech se pravidelně umisťuje v přehledu nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě FAST 50, dvakrát dokonce na prvním místě v rámci České republiky.