Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: ICQ nejstahovanějším programem roku 2006

Absolutní jedničkou a tedy nejstahovanějším programem v databázi serveru Slunečnice.cz se v roce 2006 stal nástroj rychlé online komunikace ICQ. Program Sbírka maturitních otázek, který v českém žebříčku obsadil 11. místo, je nejúspěšnější novinkou roku. Skokanem roku se stal klient pro sdílení a stahování velkých souborů BitComet.

25. 1. 2007

Po většinu roku 2006 se na první příčce žebříčku nejstahovanějších českých programů v databázi serveru Slunečnice.cz objevoval program ICQ – čeština, tedy česká lokalizace originální verze ICQ. Na podzim se však začal v oblíbenosti pomalu propadat. Hlavním důvodem bylo strategické spojení portálu Atlas.cz s provozovatelem sítě ICQ v České republice. Uživatelé tak dostali možnost stáhnout si program zařazený v zahraničním žebříčku rovnou v češtině.

Již před svým počeštěním se ICQ drželo pět měsíců na první příčce celkového žebříčku nejstahovanějších programů zahrnujícího český i zahraniční software. Po vzniku partnerství si své prvenství udrželo nejen díky lokální jazykové mutaci, ale i díky obohacení novými funkcemi jako je „Push2Talk“ nebo „Xtraz“. Za celý rok si tento program stáhlo přes 600 tisíc zájemců.

Slunečnice – rok 2006
Nejstahovanější český a zahraniční software celkem
1. ICQ
2. ICQ – čeština
3. DAEMON Tools
4. Codec Pack All in 1
5. Skype
6. Adobe Reader
7. DVD Shrink
8. Ad-aware SE
9. ICQ Pro 2003 – čeština
10. avast!

Zdroj: Slunečnice.cz, 2006

Až v listopadu 2006 došlo na prvním místě ke změně, kdy se nejstahovanějším programem stal DAEMON Tools, sloužící k emulaci chráněných i nechráněných CD nebo DVD. V souhrnném žebříčku za rok 2006 se nakonec zařadil za obě verze ICQ na třetí místo, následovaný českým programem Codec Pack All in 1, nástrojem pro přehrávání DivX, XviD videa, titulků a AC3 zvuku.

Skokanem roku v zahraničním žebříčku se stal BitComet, který se vyšplhal z 27. pozice v roce 2005 až na 7. příčku v roce 2006. To potvrzuje velký boom oblíbenosti klientů pro sdílení v síti P2P. V celkovém pořadí skončil program jedenáctý.

Z českých programů, které se za rok 2006 poprvé umístily v první třicítce je třeba zmínit nováčka – Sbírku maturitních otázek (11. místo), dále pak program Zoner Photo Studio 8 (14. místo) nebo Skype – čeština (21. místo). Z ryze „netechnických“ českých programů se do první desítky za rok 2006 dostaly České a slovenské slovníky zdarma a Recepty doma. Mezi slovenským softwarem obhájil prvenství z roku 2005 antivirový systém NOD32.

Slunečnice – rok 2006
Nejstahovanější český software Nejstahovanější zahraniční software
1. ICQ – čeština ICQ
2. Codec Pack All in 1 DAEMON Tools
3. ICQ Pro 2003 – čeština Skype
4. avast! Adobe Reader
5. StrongDC++ DVD Shrink
6. AVG Antivirus Ad-aware SE
7. České a slovenské slovníky zdarma BitComet
8. MV2 Player 07 Spybot – Search & Destroy
9. Recepty doma Winamp
10. Ad-aware SE – čeština Nero 7×

Zdroj: Slunečnice.cz, 2006

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz
Slunečnice.cz je největší českou databází freeware a shareware programů, s měsíční návštěvností přesahující 900 tisíc uživatelů. Uživatelům nabízí ke stažení více než 40 GB softwaru.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.