Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Uživatelé oceňují možnost jednoduchého stažení daňových formulářů

V březnu 2009 ovládly sekce Finance a Ekonomika a účetnictví na serveru Slunečnice.cz formuláře pro přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob. S velkým odstupem se za nimi umístily programy k vedení účetnictví a správě faktur.

29. 4. 2009

Formuláře přiznání k dani z příjmů se v „měsíci daní“ umístily s bezkonkurenčním náskokem v počtu stažení na prvních pozicích sekcí Finance a Ekonomika a účetnictví serveru Slunečnice.cz. První místo patří daňovému přiznání pro fyzické osoby, se značným odstupem se za ním umístil formulář pro právnické osoby. Tyto formuláře lze vyplňovat pomocí programu 602XML Filler, který umí automatické výpočty, podporuje export do PDF, elektronický podpis, či odesílání dat na webový server.

Třetí příčka patří softwaru Faktury, jenž slouží k vystavování faktur, dodacích listů, či pokladních dokladů pro malé a střední podnikatele. Za povšimnutí stojí rozestup prvních tří míst pokud jde o počet stažení v březnu. Pro ilustraci, podíly na celkovém počtu stažení prvních tří programů jsou následující: 85 % patří formuláři přiznání daně z příjmů fyzických osob, 12 % přiznání daně z příjmů právnických osob a programu Faktury pouhá 3 %.

Oblíbeným programem ze sledovaných sekcí je i Jednoduché domácí účetnictví – pokladna, který se v březnu umístil na čtvrté pozici. Je vhodný k evidenci toku finančních prostředků, umí přenášet všechna data do tabulkových a textových editorů a práce s ním je velmi jednoduchá a přehledná. Širší možnosti nabízí program Domácí účetnictví POHODA FILIP (5. místo). Představuje komplexní evidenci všeho, co si uživatel může přát, od evidence financí, nemovitého i movitého majetku, přes spotřebu energií, až k investičnímu portfoliu. Zároveň umožňuje vést neomezený počet účetnictví, či oddělit určitá časová období do samostatných databází.

Mezi programy v první desítce se ještě zařadil například software Kniha jízd – Speedy (7. místo), evidující cestovní příkazy, provoz vozidla a vyúčtování pracovních jízd, či aplikace Úroky z prodlení – Kalkulačka advokáta (8. místo), jež počítá penále na základě obchodního a občanského zákoníku, a to včetně postupných úhrad a vícenásobného obchodního vztahu.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.


Slunečnice.cz – březen 2009
Nejoblíbenější programy v kategoriích Finance a Ekonomika a účetnictví
1. Přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro XML filler
2. Přiznání k dani z příjmů právnických osob pro XML filler
3. Faktury 4.2.5
4. Jednoduché domácí účetnictví – pokladna
5. Domácí účetnictví POHODA FILIP
6. Peněžní deník
7. Kniha jízd – Speedy
8. Úroky z prodlení – Kalkulačka advokáta
9. RQ Money
10. Fakturace

Zdroj: Slunečnice.cz, březen 2009Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 110 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.