Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: V březnu nejvíce zaujaly programy pro správu faktur

V březnových statistikách stahovanosti z databáze serveru Slunečnice.cz vede mezi účetními a finančními programy pro firmu i domácnost software Faktury. Předpoklad zvýšeného zájmu o tento typ aplikací v měsíci daňových přiznání se nepotvrdil.

29. 4. 2008

Nejstahovanějšími programy na serveru Slunečnice.cz v kategoriích Ekonomika a účetnictví a Finance byly v měsíci březnu jednoznačně aplikace pro správu faktur a vedení účetnictví. Je zřejmé, že podnikatelé vyhledávají účinné nástroje, které jim pomohou udělat si pořádek v dokladech a usnadní jim podání daňového přiznání.

Vůbec nejčastěji stahovaným programem byly Faktury 4.1.5, které se drží na první příčce již od června loňského roku. Uživatelům nabízí mnoho užitečných funkcí – kromě vystavování a evidence faktur, pokladních dokladů, či dodacích listů umí také přepočítat částky do jiných měn, nebo třeba vložit firemní logo do faktury.

Stahovanost tohoto programu v březnu klesla o téměř 32 % oproti lednovým hodnotám. Obdobný vývoj lze pozorovat i u dalších programů ze sledovaných kategorií. Zdá se, že nutnost odevzdat daňové přiznání nezpůsobila vyšší zájem o účetní software. Naopak lze vyčíst potřebu aktualizovat na začátku roku účetní a fakturační programy dle nové daňové reformy.

Druhé místo obsadil freeware Jednoduché domácí účetnictví. Tato přehledná aplikace pomáhá vést účetnictví menším firmám i domácnostem.

Mezi dalšími programy zastoupenými v první desítce stojí za zmínku software Domácní účetnictví POHODA FILIP, který se posunul z 23. pozice v lednu na 7. pozici v březnu. Kromě účetnictví samotného umí evidovat i movitý a nemovitý majetek, sbírky, spotřebu energií, finance, investice a mnoho dalšího.

Zájem byl i o neúčetní programy. Na 6. místě se umístila obsáhlá databáze právních dokumentů Vzory smluv – Podnikový a domácí právník, 10. místo pak obsadil praktický software AUTOPLAN Kniha jízd 2008, jehož součástí je i základní automapa ČR.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v magazínu Slunečnice.

Slunečnice.cz – březen 2008
Nejoblíbenější programy v kategoriích Ekonomika a účetnictví a Finance
1. Faktury 4.1.5
2. Jednoduché domácí účetnictví – pokladna 1.0
3. Faktury 2002 2.1.2.185
4. Peněžní deník 1.4
5. Fakt – LF – faktury, příjmové pokladní doklady 1.2
6. Vzory smluv – Podnikový a domácí právník 7
7. Domácí účetnictví POHODA FILIP
8. RQ Money 1.0
9. ABRA Classic Free 5.01.06
10. AUTOPLAN Kniha jízd 2008 RE2

Zdroj: Slunečnice.cz, březen 2008

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz (www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení více než 60 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.