Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: K prohlížení obrázků je nejčastěji používán IrfanView

Uživatelé serveru Slunečnice.cz stahují v kategoriích Prohlížeče a Editory obrázků nejčastěji programy určené především k úpravě digitálních fotografií. První pozici si dlouhodobě drží IrfanView, na předních příčkách se několik měsíců pohybují i PhotoFiltre Studio, Zoner Photo Studio, GIMP a Adobe Photoshop.

27. 5. 2008

Statistiky stahovaných programů ze sekce Grafika a webdesign serveru Slunečnice.cz potvrzují, že mezi prohlížeči a editory obrázků jednoznačně vede software IrfanView. Svou přední pozici si až na krátkodobé výjimky drží stabilně již několik let. Podporuje velké množství grafických formátů, ale zároveň umožňuje i přehrávání zvukových souborů. Nechybí ani schopnost tvorby HTML náhledů a hromadné editace.

Za duben se druhým nejstahovanějším programem stal PhotoFiltre Studio. Tato aplikace umožňuje kromě prostého prohlížení obrázků i vkládání textů do fotografií, tvorbu náhledů, obsahuje základní editační funkce, včetně tvorby vrstev, a více než sto filtrů pro efekty.

Program Zoner Photo Studio 10 PROFESSIONAL se umístil na třetí příčce. Přináší široké možnosti úprav digitálních fotografií určených především pro ty pokročilejší. Za zmínku stojí například funkce hromadného přejmenování a úpravy souborů, vytvoření interaktivní prezentace na DVD, skládání panoramat z více snímků, či vyhlazování hran. Uživatelé jistě ocení i možnost změnit skin, neboli grafickou podobu programu.

Čtvrté místo obsadil grafický editor bitmapových obrázků GIMP. Obsahuje širokou škálu nástrojů jako je možnost práce s kanály, vrstvami a cestami, grafické filtry a další. V první desítce samozřejmě nechybí ani jeho komerční protipól, profesionální grafický editor Adobe Photoshop CS3, který je dnes již považován za světový grafický standard. Umístil se na 5. místě.

Mezi další zajímavé programy, které si návštěvníci serveru Slunečnice.cz s oblibou stahují, patří i program JPEG Resampler (7. místo). Je vhodný pro ty, kdo chtějí jednoduše změnit velikost a jméno všech JPG obrázků ve vybraném adresáři. Za zmínku stojí i software Zoner Callisto (8. pozice), používaný k tvorbě všech druhů tiskovin a internetové grafiky. Obsahuje nejrůznější kreslicí nástroje a umí vytvářet i velkoformátové dokumenty.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v magazínu Slunečnice.


Slunečnice – duben 2008
Nejoblíbenější programy v kategoriích Prohlížeče a Editory obrázků
1. IrfanView 4.10
2. PhotoFiltre Studio
3. Zoner Photo Studio 10 PROFESSIONAL
4. GIMP pro Windows
5. Adobe Photoshop CS3 Extended 10
6. XnView 1.93.4
7. JPEG Resampler 4.7
8. Zoner Callisto 5
9. PhotoFilter 1.4.6
10. PhotoImage Digital 2.1

Zdroj: Slunečnice.cz, duben 2008

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz (www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení více než 70 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.