Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Listopadový hit mezi uživateli - kopírování CD a DVD

Na velký nárůst obliby klientů pro sdílení souborů v P2P, který se projevil v minulém měsíci, navázalo v tomto měsíci výrazně zvýšené stahování programů pro vypalování a kopírovaní CD a DVD. V listopadovém žebříčku zahraničního softwaru se tak dočkal nejvýraznějšího posunu produkt Clone CD sloužící k vytváření přesných kopií kompaktních disků.

13. 12. 2005

Na velký nárůst obliby klientů pro sdílení souborů v P2P, který se projevil v minulém měsíci, navazuje tento měsíc výrazně zvýšené stahování programů pro vypalování a kopírovaní CD a DVD. V listopadovém žebříčku zahraničního softwaru se tak dočkal nejvýraznějšího posunu produkt Clone CD sloužící k vytváření přesných kopií kompaktních disků.

Už v říjnu se k nejstahovanějším programům řadily aplikace umožňující peer-to-peer (P2P) sdílení souborů, ať už v síti eDonkey (klient eMule 0.46c), DirectConnect (StrongDC++) nebo BitTorrent (BitComet 0.60). Své pozice si v listopadu ještě vylepšily. Na jejich úspěch aktuálně navazuje vzrůst obliby programů pro vypalovaní a kopírovaní CD a DVD.

Skokany za měsíc listopad se tak v žebříčku nejstahovanějšího zahraničního softwaru staly právě programy pro kopírovaní kompaktních disků. Tím prvním je produkt Clone CD, který dokáže vytvářet přesné kopie. Dalším v pořadí je nová verze Nero 7.0.1.2, sada nástrojů umožňující vypalování a zálohovaní CD a DVD nosičů, umožňující rovněž editaci a úpravu video souborů nebo vytváření obalů na CD či DVD.

V českém prostředí se listopadovým skokanem žebříčku stal produkt Ad-aware SE, čeština 1.03 sloužící k lokalizaci programu Ad-aware SE Professional build 1.03, který je svými uživateli označován za jeden z nejlepších svého druhu. O další překvapení se postaral software ICQ – čeština 5.xx, jazyková nástavba na nejnovější verzi ICQ, nejrozšířenějšího programu pro internetovou komunikaci. Tento software tak sesadil z prvního místa produkt Codec Pack All in 1 6.0.2.8, který českému žebříčku dominoval téměř bez přestávky více než rok.

Slunečnice – listopad
Nejstahovanější český software Nejstahovanější zahraniční software
1. ICQ – čeština 5.xx eMule 0.46c
2. Codec Pack All in 1 6.0.2.8 DAEMON Tools 4
3. StrongDC++ 1.00 RC9 Adobe Acrobat Reader
4. avast! 4 4.6.731 DVD Shrink 3.2.0.15
5. AVG Antivirus 7 #299 Ad-aware SE
6. Recepty doma 2.42 ICQ 5.04 #2321
7. České a slovenské slovníky zdarma SpyBot-S&D 1.4
8. ICQ Pro 2003 – čeština Nero – Burning Rom 6.6.0.16
9. CZDC++ BitComet 0.60
10. Scorpions WinCheater 2 DirectX

Zdroj: Slunečnice.cz, 11/2005

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Ján Simkanič, Product Manager

Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4

Tel. 244 003 123,110, fax 244 003 220

E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz
Slunečnice.cz je největší českou databází freeware a shareware programů, s měsíční návštěvností přesahující 600 tisíc uživatelů. Uživatelům nabízí ke stažení více než 25 GB softwaru.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je významným hráčem českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.