Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Avast! nejoblíbenějším antivirovým softwarem

Mezi nejoblíbenější antivirové značky patří avast!, ESET a AVG. Dokládají to květnové statistiky stahovanosti programů ze serveru Slunečnice.cz. Uživatelé také často pracují s antispyware softwarem jako je Spybot Search and Destroy nebo Ad-aware.

26. 6. 2009

Statistiky stahovanosti programů ze serveru Slunečnice.cz dokládají, že nejoblíbenějším softwarem z kategorie Antiviry a antispyware byl v květnu 2009 program avast!. Jde o český program, který je pro domácí nekomerční použití zcela zdarma. Nabízí kvalitní ochranu proti nejrůznějším hrozbám ohrožujícím počítač zahrnující například i kontrolu disku před startem systému.

Stříbrná příčka patří slovenskému antiviru ESET NOD 32. Čtvrtá generace tohoto systému vyniká dlouhodobou úspěšnou detekcí virů, rychlým tempem testování a nízkou spotřebou systémových zdrojů. Méně zkušení uživatelé ocení intuitivní ovládání i skutečnost, že je program vydáván také v češtině. V první desítce se umístil ještě jeden produkt pod hlavičkou ESET, a to ESET Smart Security, představující komplexní balíček ochrany před viry, spyware, spamem, včetně brány firewall.

Třetí místo patří programu AVG Free Edition, hned za ním se umístila jeho plnohodnotná verze AVG 8, kterou je možné stáhnout si zdarma na zkoušku. Díky svým kvalitám jako je snadná instalace a použití, technická podpora a spolehlivost je tento software hojně rozšířen po celém světě.

Spyware, malware, trójské koně a mnoho dalších škodlivých programů pomáhá odhalit Spybot Search and Destroy (5. místo). Mimo to obsahuje také rozšiřující funkci, která umožní uživateli vyčistit v počítači historii práce, dočasné soubory, cookies apod., nebo také blokuje reklamní okna. Ad-aware (6. místo) a Spyware Terminator (8. místo) jsou další oblíbené nástroje pro odstranění spyware ze systému.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.


Slunečnice.cz – květen 2009
Nejoblíbenější programy v kategorii Antiviry a antispyware
1. avast!
2. ESET NOD32 Antivirus
3. AVG Free Edition
4. AVG 8
5. Spybot – Search & Destroy
6. Ad-aware 8
7. Avira AntiVir
8. Spyware Terminator
9. ESET Smart Security
10. BitDefender Removal Tool

Zdroj: Slunečnice.cz, květen 2009Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41, Praha 6
Tel. 277 004 631, 600 fax 277 004 601
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 115 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.