Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Nová podoba serveru Slunečnice.cz vznikla i za přispění uživatelů

Server Slunečnice.cz přichází před Vánoci se zcela novou podobou. Nový design a obsahová struktura přispívají k větší přehlednosti a ještě více usnadňují uživatelům orientaci v rozsáhlé nabídce softwaru, který si zde mohou zdarma stáhnout. Úpravy, které jsou výsledkem průzkumu mezi uživateli, neminuly ani softwarový magazín, či e-shop.

11. 12. 2008
Screenshot nove Slunecnice

Právě dnes byla spuštěna nová verze serveru Slunečnice.cz – nejstarší databáze pro stahování legálního softwaru zdarma, kterou provozuje společnost Internet Info. Na první pohled nejnápadnější změnou je vylepšený, modernější grafický design webu. Úpravami však prošly i jednotlivé obsahové sekce. Všechny změny jsou výsledkem výzkumu preferencí uživatelů, z jejichž přání a postřehů provozovatel serveru vycházel.

„Soustředili jsme se především na to, aby se uživatelé na webu co nejrychleji zorientovali a rychle našli ten software, který potřebují. Proto jsme design výrazně odlehčili, snížili počet zastoupených barev ve jménu větší přehlednosti a intuitivního vyhledávání,“ komentuje novinky vedoucí serveru Slunečnice.cz Tomáš Filípek. „Při přípravě nové podoby našeho serveru nám významně pomohlo naše konzultační centrum Dobrý web, se kterým pracujeme na postupném sbližování vizuálního stylu všech serverů společnosti Internet Info,“ dodává vedoucí redakcí společnosti Internet Info Aleš Miklík.

Nová podoba serveru Slunečnice.cz s sebou přináší i vylepšené uspořádání katalogu programů a širší nabídku softwaru. Díky novému členění se uživatelé mohou rychleji a pohodlněji orientovat v rozsáhlém katalogu aplikací určených jak pro PC, tak i pro PDA, či mobilní zařízení. Samozřejmostí je, že všechny programy jsou neustále aktualizovány a před zveřejněním prověřeny proti výskytu virů. Většinu mohou uživatelé stahovat přímo z ftp serveru Slunečnice.cz, což jim přináší větší zabezpečení a vyšší rychlost.

Úpravami prošel i magazín serveru, nyní s novým názvem Recenze a tipy. Tato sekce má fungovat především jako rádce, kde čtenáři najdou recenze užitečných programů, praktické rady a návody, softwarové novinky a nejrůznější tipy a triky pro uživatele. Obsah bude klást důraz na aktuální novinky, ale i na nejčastěji stahovaný software.

Kromě programů, které jsou volně ke stažení, nabízí Slunečnice.cz ve svém e-shopu i placené verze celé škály zajímavých produktů. Jeho nabídka se neustále rozrůstá a zákazníci v něm většinu programů získají za výrazně nižší ceny oproti konkurenci. Dále server umožňuje zájemcům aktivně se zapojit do diskuzí pod články i pod jednotlivými programy, které zároveň lze hodnotit na bodové škále, či přidat vlastní recenzi a pomoci tak ostatním při rozhodování.

K dnešnímu datu je v databázi Slunečnice.cz k dispozici téměř 95 GB dat od výukových programů, slovníků, atraktivních multimediálních aplikací, přes účetní nebo programovací nástroje až po počítačové hry a nenáročnou zábavu. Návštěvnost serveru podle statistik NetMonitoru činila za říjen 2008 téměř 925 tisíc reálných uživatelů.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení téměř 95 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídku obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.