Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Nová Slunečnice.cz – maximální komfort při stahování softwaru

Server Slunečnice.cz přichází se zcela novou tváří. Nový design vychází z moderních trendů a poskytuje uživatelům maximální pohodlí při hledání nejvhodnějších aplikací. Nové funkční doplňky navíc usnadňují orientaci ve velké nabídce programů, přinášejí doplňující informace a vycházejí vstříc větší uživatelské interaktivitě.

12. 4. 2007
Slunečnice - screenshot - nová

Živý, atraktivní design, zpravodajský magazín s recenzemi zajímavých programů, vylepšená sekce softwaru pro mobilní telefony a kapesní počítače, větší možnosti pro zapojení uživatelů – i takové novinky nabízí právě spuštěná verze serveru Slunečnice.cz, obsáhlé databáze legálního softwaru.

„Dvě třetiny současných uživatelů serveru jsou mladší 34 let, proto kompletní přestavba webu vycházela z většího důrazu na aktivní a mladé publikum, které má zájem o aktuální softwarové novinky nejrůznějšího charakteru,“ přibližuje vývoj Ján Simkanič, výkonný ředitel společnosti Internet Info, která server Slunečnice.cz provozuje.

K dnešnímu datu naleznete v databázi Slunečnice.cz téměř 45 GB dat od výukových programů, slovníků, atraktivních multimediálních aplikací, přes účetní nebo programovací nástroje až po počítačové hry a nenáročnou zábavu.

„Nedělali jsme jenom nějaké drobné kosmetické úpravy, ale připravili jsme celkovou přestavbu našeho serveru, která ve všech směrech znamená velký skok dopředu,“ vysvětluje Tomáš Filípek, vedoucí projektu Slunečnice.cz. „Jsem přesvědčen, že teď naši uživatelé najdou mnohem snadněji programy, které právě potřebují.“

Nový design

Nejnápadnější změnou je bezpochyby nový, lehký a elegantní design a nové logo. Pod obojím je podepsané grafické studio ART-PGN Ivany Bednářové. Barevnost vychází z ladění do pastelových barev, které odlišují jednotlivé druhy obsahu a pomáhají tak v orientaci.

Posílené navigační a vyhledávací prvky

Uživatelé jistě ocení posílení navigačních pomůcek. Hlavním prvkem vylepšené navigace se stalo vyhledávání doplněné o našeptávač, díky němuž dochází k menšímu počtu chyb při hledání cizojazyčného názvu programu. Dále je k dispozici tzv. tag cloud, moderní grafický prvek, který jako inspiraci pro vyhledávání dynamicky znázorňuje nejčastěji hledaná slovní spojení.

Větší uživatelská interaktivita

Slunečnice.cz dnes také nabízí mnohem větší možnosti pro zapojení uživatelů – zcela přepracován byl diskusní systém, programy je možné snadno zhodnotit nebo k nim přidat vlastní recenzi a pomoci tak ostatním zájemcům při práci.

Softwarové zpravodajství

Zcela nový softwarový magazín přináší recenze užitečných programů, praktické rady, návody, softwarové novinky, tipy a triky pro běžné uživatele. Čtenáři tak získají praktickou informační základnu doplněnou o aktuální zpravodajství z této oblasti.

Novou verzi serveru Slunečnice.cz můžete vyzkoušet na stránkách http://www.slunecnice.cz/.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Hana Šebelová, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 130, 110 fax 244 003 220
E-mail: sebelova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz
Slunečnice.cz je největší českou databází freeware a shareware programů, s měsíční návštěvností přesahující 900 tisíc uživatelů. Uživatelům nabízí ke stažení téměř 45 GB softwaru.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., je pátou největší mediální společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.