Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: LEGO u dětí boduje i virtuálně

Mezi programy určenými pro děti, které nabízí k volnému stažení server Slunečnice.cz, byl v říjnu nejoblíbenějším softwarem BlockCAD, jenž je virtuální obdobou slavné stavebnice LEGO. Ze statistik vyplývá, že uživatelé často stahují nejrůznější aplikace určené ke kreslení, ale také k výuce.

27. 11. 2008

Stavebnice LEGO patří už celá desetiletí mezi nejpopulárnější dětské hračky. O její oblibě vypovídá i fakt, že se její virtuální podoba, program BlockCAD, stala v říjnu nejčastěji stahovaným softwarem serveru Slunečnice.cz v kategorii programů pro děti. Zapáleným dětským stavitelům jsou k dispozici všechny základní dílky, mohou si volit jejich barvy, s modelem libovolně otáčet, či si jej přibližovat.

Druhé místo v kategori Děti obsadil program Deseti prsty Testy, který je vhodný k výuce psaní všemi deseti na školách. Bronzová příčka patří kreslícímu programu Tux Paint. Tato původně pro Linux vytvořená aplikace vyniká snadným ovládáním a pro zpestření je opatřena zvukovými efekty. V první desítce se umístily i další kreslící aplikace jako například Drawing For Children (4. místo), či velmi realistický ArtRage (6. místo).

Za zmínku stojí 8. pozice žebříčku, která patří softwaru Žáček. Jde o zajímavou pomůcku k výuce vybraných předmětů a dovedností od rozpoznávání ručičkových hodin, přes počítání a práci s penězi, až k chemickým prvkům a cizím slovíčkům. Pro rodiče je určen program Pohlaví dítěte, jenž se umístil na 7. příčce a umí podle data narození muže a ženy vypočítat období vhodné pro početí syna, nebo dcery.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v magazínu Slunečnice.


Slunečnice.cz – říjen 2008
Nejoblíbenější programy v kategorii Děti
1. BlockCAD 3.19
2. Deseti Prsty Testy 2.0.21
3. Tux Paint 0.9.20
4. Drawing For Children 2.2
5. Pohádky 2 12.04
6. ArtRage 2.5.20
7. Pohlaví dítěte 1.0
8. Žáček 1.2
9. Elfský Slovník Quenya
10. Násobilka 1.0.0.1

Zdroj: Slunečnice.cz, říjen 2008


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení téměř 90 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.