Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Uživatelé rádi vylepšují vzhled svých obrazovek

Z programů na rozšíření desktopu patří mezi uživateli k oblíbeným aplikacím ty, které napodobují operační systém Windows Vista. V první desítce žebříčku nejstahovanějších programů ze serveru Slunečnice.cz v dané kategorii se za srpen umístily hned tři. Populární jsou také graficky propracované spořiče obrazovky.

29. 9. 2008

Internet nabízí uživatelům řadu nejrůznějších aplikací, které umí rozšířit pracovní plochu počítače o další funkce. Může jít o užitečné utility, které uživateli usnadňují práci, nebo programy, kde jde čistě jen o image a osobní estetické preference. Mezi těmito aplikacemi se nejčastěji stahovaným softwarem z databáze serveru Slunečnice.cz za měsíc srpen stala demoverze Dream Aquarium Screensaver – spořič obrazovky s realistickým trojrozměrným akváriem. Hned po svém nasazení tento program obsadil první příčku a stal se tak skokanem měsíce v kategorii Rozšíření desktopu.

Druhé místo patří zajímavému programu MP3 Dancer. Ten umožňuje zvolit postavu tanečníka, který v dolní části obrazovky tancuje v rytmu hudby, kterou si uživatel právě přehrává. Třetím v pořadí byl Universal Vista Inspirat BricoPack, který mění grafický vzhled desktopu Windows XP na nový Windows Vista.

Na předních příčkách žebříčku nejstahovanějších programů ve zkoumané kategorii se dlouhodobě umisťují i další podobné aplikace. Patří mezi ně přehledná nástrojová lišta Vista Sidebar (4. místo), program Vista Transformation Pack (6. místo), který rovněž mění grafickou podobu pracovní plochy, a mnohé další.

Slunečnice.cz – srpen 2008
Nejoblíbenější programy v kategorii Rozšíření desktopu
1. Dream Aquarium Screensaver
2. MP3 Dancer
3. Universal Vista Inspirat BricoPack 1.1
4. Vista Sidebar 1.0
5. EarthWatcher 1.1.1
6. Vista Transformation Pack 8.0.1
7. Earth 3D Space Tour screensaver 1.1
8. Lunární kalendář
9. RocketDock 1.3.5
10. Beautiful Beijing Screensaver

Zdroj: Slunečnice.cz, srpen 2008

Oblibě se těší i spořiče s náhledem na planetu Zemi z vesmíru. Jde například o EarthWatcher, který v srpnu obsadil 5. místo, či Earth 3D Space Tour screensaver, jenž skončil na 7. místě. Speciálně pro letošní olympijské hry v Pekingu byl vytvořen spořič obrazovky Beautiful Beijing Screensaver (10. místo).

Kategorie Rozšíření desktopu obsahuje krom výše uvedených i další zajímavé a praktické programy. Jde například o software upozorňující na vybití baterie notebooku, aplikace umožňující poslouchání internetových rádií, kalkulačky, slovníky, či televizní program.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v magazínu serveru Slunečnice.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz (www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení téměř 80 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídku obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.