Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Mezi komunikačními programy vítězí ICQ 7

Nejnovější verze ICQ 7 se stále drží na vrcholu popularity. V žebříčku nejčastěji stahovaného softwaru ze sekce Komunikační programy serveru Slunečnice.cz se v únoru umístila na prvním místě. Dobře si vede i program Skype, QIP 2005, či česká a slovenská verze ICQ.

22. 3. 2010

První místo v žebříčku nejstahovanějších komunikačních programů ze serveru Slunečnice.cz obsadil v únoru 2010 software ICQ 7. Jde o nejnovější verzi tohoto dlouhodobě populárního kecálka, která je v katalogu k dispozici od letošního ledna. Mezi změny, které s sebou tato verze přinesla, patří například stránka „Kanály přátel“ s možností komentování jejich aktualizací, či propojení s aktualizacemi z jiných služeb, např. z Facebooku, Twitteru, či Flickru.

Stříbrná příčka patří programu Skype, jenž také umí posílat online zprávy a soubory, avšak jeho primární funkcí je telefonování. To je pro volání po celém světě mezi uživateli používajícími Skype zcela zdarma, zároveň je možné s pomocí webkamery realizovat videohovory.

Česká lokalizace ICQ obsadila 3. místo. Z původního Atlas ICQ se program v loňském roce přejmenoval na ICQ Centrum.cz 7, což souvisí s koupí portálu Atlas.cz společností Centrum Holdings. Zajímavá je pozice ICQ Centrum.sk 7, slovenské lokalizace tohoto nástroje pro online komunikaci, která skončila desátá.

Software QIP 2005, jenž se umístil na 4. příčce, již není dále vyvíjen, pouze aktualizován v případě změny protokolu ICQ. Jeho přímým nástupcem je QIP Infium (6. místo), jenž disponuje všemi potřebnými funkcemi pro internetovou komunikaci. Další verze tohoto programu, QIP Infium PafoPack, doplněná o českou lokalizaci a několik funkčních vylepšení, skončila devátá.

Oblíbeným programem ve sledované kategorii je také software Hamachi, kterému patří 5. pozice. Umožňuje vytvoření vlastní virtuální sítě v síti internet (VPN). Díky tomu se napojené počítače chovají, jako by byly připojeny síťovým kabelem k lokální síti.

Do první desítky se ještě dostal kecálek určený pro mobilní telefony Jimm ICQ (7. místo) a komunikační program Miranda IM (8. místo), jenž představuje zástupce open source, neboli softwaru s otevřeným zdrojovým kódem.

Slunečnice.cz – únor 2010
Nejoblíbenější programy v kategorii Komunikační programy
1. ICQ 7
2. Skype
3. ICQ Centrum.cz 7
4. QIP 2005
5. Hamachi 2.0
6. QIP Infium
7. Jimm ICQ
8. Miranda IM
9. QIP Infium PafoPack
10. ICQ Centrum.sk 7

Zdroj: Slunečnice.cz, únor 2010

Nepřeberné množství podrobných informací o českých a zahraničních programech naleznete v sekci Recenze a tipy na serveru Slunečnice.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41, Praha 6
Tel. 277 004 631, 600 fax 277 004 601
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz) Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení více než 140 GB freeware a shareware programů z

ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.