Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Adobe Flash Player u uživatelů suverénně vede

K nejoblíbenějšímu softwaru serveru Slunečnice.cz z kategorie Grafika a design dlouhodobě patří Adobe Flash Player. Spolu s ním se na předních příčkách žebříčku popularity drží programy PhotoFiltre Studio a IrfanView.

30. 11. 2009

Adobe Flash Player, jedna z celosvětově nejrozšířenějších technologií k oživení webových stránek pomocí dynamických, interaktivních animací a multimédií, potvrzuje svou oblíbenost i mezi uživateli serveru Slunečnice.cz. V žebříčku nejčastěji stahovaných programů ze sekce Grafika a design se tato aplikace ve verzi pro prohlížeče Mozilla, Opera a Firefox umístila v říjnu 2009 na 1. místě, verze pro MS Explorer skončila druhá.

Často využívaný je i jednoduchý editor fotografií PhotoFiltre Studio, kterému patří bronzová pozice. Poradí si se všemi známými formáty obrázků, umí vytvářet různé nápisy či loga a především nabízí širokou paletu efektů, které je možno aplikovat na fotografie.

Grafický software IrfanView obsadil 4. příčku. Kromě všech důležitých funkcí potřebných pro správu a editaci obrázkových souborů podporuje i zvukové soubory a přehrávání CD. Pro komerční účely je nutné používat placenou verzi programu, která je k dispozici v e-shopu serveru Slunečnice.cz.

K uspořádání fotoalb, základní editaci fotek a jejich sdílení slouží program Picasa (5. místo). Především na pokročilejší uživatele je zase zaměřen Zoner Photo Studio 12 PROFESIONAL (6. místo). Umí například hromadné úpravy digitálních fotografií, vytváření interaktivní prezentace, či skládání panoramat.

V první desítce nechybí ani profesionální editor Adobe Photoshop CS3 (9. příčka), který je dnes již standardem pro práci s grafikou v nejvyšší kvalitě. Je k dispozici zdarma ve zkušební verzi, plná verze je placená.

Zdroj: Slunečnice.cz, říjen 2009

Nepřeberné množství podrobných informací o českých a zahraničních programech naleznete v sekci Recenze a tipy na serveru Slunečnice.cz.


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41, Praha 6
Tel. 277 004 631, 600 fax 277 004 601
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení více než 135 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.