Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: KMPlayer nejoblíbenějším přehrávačem multimédií

Přehrávač multimediálních souborů KMPlayer obsadil v prosinci 2009 první příčku žebříčku nejčastěji stahovaného softwaru ze sekce Video na serveru Slunečnice.cz. V první desítce se umístila řada dalších přehrávačů, ale i balíčky kodeků, aplikace určená k zálohování DVD, či nástroj pro stahování a konverzi streamovaného videa.

28. 1. 2010

Mezi vůbec nejčastěji stahované programy ze sekce Video serveru Slunečnice.cz patřil v prosinci 2009 přehrávač multimediálních souborů The KMPlayer, jehož součástí je i široká škála audio a video kodeků. Podporuje velké množství formátů a zvládá přehrát dokonce i poškozené, či nekompletně stažené soubory.

Druhé místo obsadil Codec Pack All in 1 obsahující univerzální sadu kodeků pro přehrávání videa, titulků a zvuku. V žebříčku je těsně následován programem VLC media player (3. místo), přehrávačem hudebních a video formátů, který je vzhledem k nízkým systémovým požadavkům vhodný i pro starší počítače.

Úspěšný byl také software DVD Shrink (4. příčka), jenž slouží jako nástroj pro zálohování DVD na pevný disk nebo na DVD-R. Mezi jeho důležité vlastnosti patří například možnost komprimace a částečné editace videa. Na 5. místě skončil audio a video přehrávač BSPlayer. Díky svému jednoduchému a příjemnému uživatelskému prostředí je vhodný také pro začátečníky. Jeho charakteristickým rysem je možnost nejrůznějších úprav vzhledu, ať již samotného přehrávače, či třeba titulků.

Mezi další přehrávače, které se umístily v první desítce, patří populární Windows Media Player (6. pozice), jenž mimo jiné umožňuje také poslech internetových rádií, sdílení knihovny multimédií, či kopírování disků, a software GOM Player (9. místo), který vyniká jednoduchým ovládáním a podporuje například i tvorbu screenshotů.

Druhým nejoblíbenějším balíkem kodeků v prosinci byl K-Lite Mega Codec Pack (7. místo). Ke stahování videí z oblíbených serverů jako jsou YouTube, MySpace, či Yahoo je určena aplikace aTube Catcher, jež obsadila 8. příčku. Žebříček Top 10 uzavírá program FormatFactory sloužící ke konverzi multimediálních souborů a grafických formátů.

Slunečnice.cz – prosinec 2009
Nejoblíbenější programy v kategorii Video
1. The KMPlayer
2. Codec Pack All in 1
3. VLC media player
4. DVD Shrink
5. BSPlayer
6. Windows Media Player
7. K-Lite Mega Codec Pack
8. aTube Catcher
9. GOM Player
10. FormatFactory

Zdroj: Slunečnice.cz, prosinec 2009

Nepřeberné množství podrobných informací o českých a zahraničních programech naleznete v sekci Recenze a tipy na serveru Slunečnice.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41, Praha 6
Tel. 277 004 631, 600 fax 277 004 601
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení téměř 140 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.