Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Uživatelé při výběru komunikačních programů sázejí na osvědčenou kvalitu

ICQ, Skype a QIP, to jsou tři nejoblíbenější komunikační programy, které se dle statistik serveru Slunečnice.cz dlouhodobě drží na prvních příčkách žebříčku stahovanosti. Za povšimnutí však stojí i jejich alternativy - Miranda, či pro mobily přizpůsobený program Jimm ICQ.

25. 8. 2009

Jedním z nejpopulárnějších programů určených ke komunikaci přes síť dnes patří software ICQ 6.5. Ten byl také v červenci nejčastěji stahovaným „kecálkem“ ze serveru Slunečnice.cz v kategorii Komunikační programy. Jeho stávající verze nabízí uživatelsky přívětivé prostředí, k dispozici je mimo jiné hlasová komunikace, posílání SMS, konferenční textová komunikace a řada dalších zajímavých funkcí. Česká lokalizace tohoto programu, Atlas ICQ 6.5, obsadila 3. místo.

Stříbrná příčka patří programu Skype, jehož hlavní a nejvyužívanější funkcí je telefonování. To je mezi uživateli Skype zdarma, program však nabízí také placené telefonování do tradičních pevných sítí, dále hlasové a videokonference, či zřízení hlasové schránky.

Velkým konkurentem klasického ICQ je QIP 2005 (4. místo), který však již není dále vyvíjen, pouze aktualizován při změně protokolu ICQ. Jeho nástupcem je QIP Infium (6. pozice), který umí komunikovat jak v síti ICQ, tak Jabber. Desátou příčku obsadila česká verze tohoto „kecálka“, QIP Infium PafoPack.

Dalším alternativním programem pro online komunikaci je Miranda IM (7. místo). Jde o software s otevřeným zdrojovým kódem, neboli open source, vynikající především jednoduchostí, snadnou instalací a absencí reklamních sdělení. Neméně zajímavá je aplikace Jimm ICQ (9. pozice), která je určena k použití v mobilních telefonech.

Mezi chattovacími programy, které se umístily v první desítce žebříčku, svým zaměřením vybočuje software Hamachi (5. příčka), sloužící k vytvoření vlastní virtuální sítě na internetu (VPN). Díky tomu mohou jeho uživatelé mezi sebou sdílet soubory, nebo třeba hrát hry.

Slunečnice.cz – červenec 2009
Nejoblíbenější programy v kategorii Komunikační programy
1. ICQ 6.5
2. Skype
3. Atlas ICQ 6.5
4. QIP 2005
5. Hamachi
6. QIP Infium
7. Miranda IM
8. QIP Infium čeština + protokoly
9. Jimm ICQ
10. QIP Infium PafoPack

Zdroj: Slunečnice.cz, červenec 2009


Nepřeberné množství podrobných informací o českých a zahraničních programech naleznete v sekci Recenze a tipy na serveru Slunečnice.cz.Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41, Praha 6
Tel. 277 004 631, 600 fax 277 004 601
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 120 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.