Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Bezplatná verze vypalovacího programu Nero přitáhla pozornost

Celosvětově známý a velmi populární program k vypalování CD a DVD Nero je nyní k dispozici v bezplatné podobě. Jde sice o verzi s omezeným množstvím funkcí, přesto zájem uživatelů vyhoupl tento software na první místo žebříčku stahovanosti serveru Slunečnice.cz.

15. 9. 2009

V létě byla uživatelům představena nová, bezplatná verze vypalovacího programu Nero 9 Free a ihned se dostala na 1. místo žebříčku nejstahovanějších programů v kategorii Vypalování a kopírování serveru Slunečnice.cz. Slouží výhradně k vypalování a základní práci s disky CD a DVD. Všechny pokročilejší funkce jsou již součástí placené verze programu.

Plnou verzi softwaru Nero 9 si mohou uživatelé stáhnout v dočasné zkušební verzi. Ta v srpnu obsadila 3. příčku. Kromě funkcí pro vypalování, podporujících mimo jiné i HD formáty, obsahuje i nástroje k úpravě fotografií, videa a hudby.

Program Winamp (2. místo) je určen primárně pro přehrávání audio a video souborů, ale umí také vypalovat CD, převádět je do různých formátů a nabízí široké možnosti individuálního nastavení. Oblíbeným „free“ softwarem k vypalování nejrůznějších typů optických disků je také Ashampoo Burning Studio 6 FREE (4. místo).

V pořadí 5. pozice patří programu Alcohol 120%, který slouží k tzv. emulaci, neboli vytváření virtuálních CD-ROM ze souboru. Další příčky obsadily vypalovací nástroje jako Burn4Free (6. místo), CDBurnerXP Pro (7. místo) nebo AmoK CD/DVD Burning (8. místo).

Microsoft Photo Story (9. příčka) je aplikací určenou pro vytváření prezentací z digitálních fotografií, ale umí i vypalovat na CD nebo DVD nosiče. Při tvorbě slideshow nabízí využití nejrůznějších grafických efektů, fotografie lze doplnit zvuky či popisy.

První desítku uzavírá program Clone DVD, zaměřený především na kopírování filmových DVD. Umí tvořit identické kopie včetně menu, titulků, jazykových verzí a bonusů, vypálit však lze i samotný film, či jednotlivé kapitoly.


Slunečnice.cz – srpen 2009
Nejoblíbenější programy v kategorii Vypalování a kopírování
1. Nero 9 Free version
2. Winamp
3. Nero 9
4. Ashampoo Burning Studio 6 FREE
5. Alcohol 120%
6. Burn4Free
7. CDBurnerXP Pro
8. AmoK CD/DVD Burning
9. Microsoft Photo Story 3
10. Clone DVD Pro

Zdroj: Slunečnice.cz, srpen 2009


Nepřeberné množství podrobných informací o českých a zahraničních programech naleznete v sekci Recenze a tipy na serveru Slunečnice.cz.Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41, Praha 6
Tel. 277 004 631, 600 fax 277 004 601
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 120 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.