Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: PhotoFiltre – nejoblíbenější program pro úpravu fotek

Podle aktuálních statistik serveru Slunečnice.cz za měsíc duben 2009 patří software Adobe Flash Player k nejčastěji stahovaným programům ze sekce Grafika a design. K úpravě fotografií je pak nejvíce využívaný program PhotoFiltre, následovaný softwary IrfanView a Zoner Photo Studio.

27. 5. 2009

Statistiky stahovanosti programů ze serveru Slunečnice.cz dokládají, že mezi nepostradatelný software z oblasti grafiky a designu rozhodně patří Adobe Flash Player. Jeho verze pro prohlížeče Mozilla Firefox a Opera se v dubnu 2009 umístila na 1. místě, kde se drží již více než půl roku. Verze pro MS Internet Explorer potom obsadila 4. příčku. Jde o přehrávač interaktivních animací a multimediálního obsahu, díky němuž si uživatelé mohou prohlížet webové stránky s dynamickou grafikou.

Programu PhotoFiltre, určenému pro úpravu fotografií, patří stříbrná příčka. Tento software vyniká řadou užitečných funkcí jako je ostření a rozmazávání, slepování fotek dohromady, či vkládání textů. Může sloužit jako kvalitní alternativa k řadě pokročilých placených programů, jelikož je k dispozici zdarma pro soukromé a výukové účely. Dlouhodobé oblibě se těší také software IrfanView (3. místo).

Ke zpracování fotografií je hojně využíván program Zoner Photo Studio 11 PROFESSIONAL (5. místo), jenž je k dispozici ve čtyřech verzích od úplných začátečníků přes běžné domácí použití až k profesionálnímu upotřebení. Celosvětově uznávaný Adobe Photoshop CS3 skončil na 7. místě, a to i přesto, že je k dispozici pouze v angličtině a zdarma jen ve zkušební verzi.

Pro svou jednoduchost a přehlednost si získal přízeň uživatelů také software pro správu a prohlížení fotografií Picasa, který se umístil na 9. příčce. Umožňuje různé uspořádání fotoalb, vytváření skupin, sdílení fotek i základní editační funkce.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.


Slunečnice.cz – duben 2009
Nejoblíbenější programy v kategorii Grafika a design
1. Adobe Flash Player – Mozilla/Opera/Firefox
2. PhotoFiltre Studio
3. IrfanView
4. Adobe Flash Player – MSIE
5. Zoner Photo Studio 11 PROFESSIONAL
6. GIMP pro Windows
7. Adobe Photoshop CS3 Extended 10
8. XnView
9. Picasa 3.1
10. Room Arranger

Zdroj: Slunečnice.cz, duben 2009Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 110 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.