Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Adobe Flash Player kraluje mezi grafickými programy

V rámci sekce Grafika a design serveru Slunečnice.cz stahují uživatelé nejčastěji programy určené k editaci, či správě obrázků a fotografií, nebo třeba pomůcky pro vytváření trojrozměrných modelů. V listopadu byl vůbec nejoblíbenějším softwarem Adobe Flash Player.

22. 12. 2008

Sekce Grafika a design v databázi programů ke stažení Slunečnice.cz patří mezi ty nejčastěji navštěvované. Vůbec nejstahovanějším programem z této skupiny se v listopadu 2008 stal Adobe Flash Player pro internetové prohlížeče Mozilla Firefox a Opera. Tento program ve verzi pro MS Internet Explorer obsadil také 4. příčku. Jedná se v současné době o jednu z nejrozšířenějších technologií k oživení webových stránek interaktivními animacemi a multimediálním obsahem.

Stříbrnou příčku obsadil software PhotoFiltre Studio, který slouží k editaci fotografií. Umí vytvářet různé efekty s pomocí až stovky filtrů, má jednoduché ovládání a podporuje většinu obrazových formátů. Na 3. místě se umístil IrfanView, určený pro správu obrázkových souborů. Kromě grafických formátů podporuje i zvukové soubory, jeho výhodou je také schopnost hromadné úpravy obrázků.

Za zmínku jistě stojí grafický editor GIMP, jenž skončil šestý. Slouží k tvorbě a úpravě bitmapových obrázků, fotografií a webové grafiky. Mezi uživateli si získal oblibu zejména tím, že jde o tzv. svobodný software, kde je volně k dispozici zdrojový kód programu. Existuje v podobě pro Windows i pro Linux. Jeho komerčním protipólem je Adobe Photoshop, jehož verze CS3 Extended 10 obsadila 7. místo.

Uživatelé také rádi stahují programy určené pro vytváření návrhů, či modelů. Například software Google SketchUp (8. pozice) je zaměřený na skicování trojrozměrných výkresů, zatímco Sweet Home 3D (9. místo) umožňuje vytváření návrhů interiéru a jejich prostorový náhled.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.


Slunečnice.cz – listopad 2008
Nejoblíbenější programy v kategorii Grafika a design
1. Adobe Flash Player – Opera/Firefox 10.0.12.36
2. PhotoFiltre Studio
3. IrfanView 4.2
4. Adobe Flash Player – MSIE 10.0.12.36
5. Zoner Photo Studio 11 PROFESSIONAL
6. GIMP pro Windows 2.6.3
7. Adobe Photoshop CS3 Extended 10
8. Google SketchUp 7.0.8657
9. Sweet Home 3D 1.5
10. XnView 1.95.4

Zdroj: Slunečnice.cz, listopad 2008


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 95 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.