Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Vypalování a multimédia – to uživatele zajímá nejvíce

Mezi programy z kategorie Audio & MP3 databáze serveru Slunečnice.cz je dlouhodobě nejoblíbenějším vypalovací software Nero, a to i přesto, že zdarma je k dispozici pouze ve zkušební verzi. Z audio přehrávačů slaví úspěch Windows Media Player a Winamp.

23. 3. 2009

Program pro vypalování CD a DVD nosičů Nero byl v únoru nejčastěji stahovaným softwarem ze serveru Slunečnice.cz v kategorii Audio & MP3. Jeho nejnovější varianta s pořadovým číslem 9 podporuje například vypalování i nejmodernějších Blu-ray a HD DVD disků. Jde pouze o zkušební verzi; plná verze, která je rovněž k dispozici na serveru Slunečnice.cz, je zpoplatněna. Mezi softwarem k vypalování je však k dispozici i řada programů ke stažení zdarma, například Ashampoo Burning Studio (5. místo).

DVD Shrink, nástroj určený k zálohování DVD, obsadil stříbrnou příčku. Uživatelsky zajímavou vlastností tohoto programu je možnost komprimace DVD a jeho částečná editace. Třetí skončil známý a hojně rozšířený přehrávač Windows Media Player, podporující širokou škálu formátů. A pokud pro některý formát nemá uživatel kodek, program si jej umí stáhnout z internetu.

Na 4. místě se umístil další přehrávač audio a video formátů – Winamp. Jeho poslední verze byla rozšířena o řadu zajímavých funkcí jako například vypalování CD přímo z přehrávače, převody CD do různých formátů, či poslech internetových rádií. Zajímavostí je 6. pozice, na které skončil program Traktor DJ Studio. Jde o elektronický mixážní pult umožňující mixování hudby na profesionální úrovni.

Uživatelé také často sáhli po programu Alcohol 120% (7. místo), který umí vytvořit v počítači virtuální CD a DVD mechaniky. Bodovaly i programy pro stahování skladeb z hudebních CD a jejich převádění do populárního formátu MP3. Mezi nimi například softwary CDex (8. místo) a Audiograbber (10. místo).

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v sekci Recenze a tipy serveru Slunečnice.cz.


Slunečnice.cz – únor 2009
Nejoblíbenější programy v kategorii Audio & MP3
1. Nero
2. DVD Shrink
3. Windows Media Player
4. Winamp
5. Ashampoo Burning Studio
6. Traktor DJ Studio
7. Alcohol 120%
8. CDex
9. WM Converter
10. Audiograbber

Zdroj: Slunečnice.cz, únor 2009


Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz

(www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení přes 100 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Pod hlavičkou sdružení TUESDAY Business Network pořádá odborné konference zaměřené na IT segment.