Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Slunečnice.cz: Nejoblíbenějším multimediálním přehrávačem je Windows Media Player

Nejstahovanějším multimediálním přehrávačem z databáze serveru Slunečnice.cz se v únoru stal Windows Media Player. Na druhém místě skončil IrfanView, třetí příčku pak obsadil MV2 Player. Uživatelé však hojně stahují i další freewarové multimediální přehrávače s množstvím zajímavých funkcí.

20. 3. 2008

Vůbec nejstahovanějším programem z kategorie Multimediálních přehrávačů a Správy multimédií se v únoru 2008 stal Windows Media Player. Potvrzují to statistiky stahovanosti z databáze serveru Slunečnice.cz. Nejnovější verze tohoto přehrávače se umístila na prvním místě, ta předchozí potom obsadila čtvrtou příčku.

Windows Media Player je obecně jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších programů pro přehrávání hudby a filmů, poslech internetových rádií a práci s multimédii. Mezi jeho hlavní výhody patří možnost přidávat oblíbené klipy do záložek pro rychlé a snadné přehrání, automatické stahování potřebných kodeků z internetu, kopírování disků či podpora mobilních zařízení.

Pomyslnou stříbrnou medaili získal rovněž velmi populární IrfanView, který je zaměřený na práci s grafikou a obsahuje všechny funkce potřebné pro správu obrázkových souborů. Podporuje značné množství grafických formátů, ale i zvukových souborů a přehrávání CD.

MV2 Player byl v únoru třetím nejstahovanějším multimediálním programem. Tento skinovatelný přehrávač dokáže přehrát všechny známé přípony zvukových souborů a animací, ale funguje i jako jednoduchý prohlížeč obrázků. Podporuje titulky a DivX u video souborů a v případě přehrávání MP3 umožňuje načtení a zobrazení playlistů.

Z dalších vysoce kvalitních a bezplatných multimédií, která se umístila v první desítce, stojí za zmínku například Media Player Classic, GOM Player nebo VLC Player. Prvně jmenovaný vyniká zejména jednoduchostí a rychlostí, další dva zmíněné zase nabízí široké možnosti individuální konfigurace.

Pravidelnou statistiku nejstahovanějších českých a zahraničních programů ve všech kategoriích naleznete v magazínu Slunečnice.

Slunečnice – únor 2008
Nejstahovanější software v kategoriích přehrávačů a správy multimédií
1. Windows Media Player 11
2. IrfanView 4.10
3. MV2 Player 07 RC 2
4. Windows Media Player 10 #3923
5. AVS DVD Player 2.4.4.133
6. Media Player Classic 6.4.9.0
7. DVD X Player 4.1.0.0
8. GOM Player 2.1.9.3752
9. VLC media player 0.8.6b
10. Real Player 10.5

Zdroj: Slunečnice.cz, únor 2008

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 406, 110 fax 244 003 220
E-mail: rosicka@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Slunečnice.cz (www.slunecnice.cz)

Slunečnice.cz nabízí svým uživatelům k bezplatnému stažení více než 60 GB freeware a shareware programů z ověřených zdrojů. Kromě podrobného katalogu softwaru pro práci i zábavu zde uživatelé najdou také magazín s recenzemi softwarových novinek a rozsáhlou nabídka obsahu pro PDA a mobilní telefony. Všechny programy na Slunečnici jsou chráněny programem Clam AntiVirus.

O společnosti Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb, které měsíčně využije téměř 1,7 milionů uživatelů. Je vydavatelem známých zpravodajských serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice.