Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


TUESDAY Business Network: Vítězem soutěže Best Project Management 2010 se stala Česká spořitelna

Odborná porota vybrala v třetím ročníku soutěže Best Project Management z pěti nejlepších finálových projektů vítěze. Stal se jím tým projektového manažera Romana Vopršala z České spořitelny. Výsledky byly vyhlášeny v rámci celodenní odborné konference Project Management Day.

17. 6. 2010
logo BPM

V úterý 15. června 2010, v závěrečné části odborné konference Project Management Day, byly vyhlášeny výsledky třetího ročníku soutěže Best Project Management. Ta oceňuje nejlepší projektové řízení v oblasti informačních a komunikačních technologií, nebo také stavebních a developerských projektů. Vítězem se stal projektový manažer Roman Vopršal z České spořitelny s projektem Early Collections Call Centre (ECCC).

Přihlášené projekty v soutěži hodnotila 7členná porota složená z předních projektových manažerů z bank, utilit, IT nebo stavebnictví. „Letošní ročník byl opravdu pestrý. V soutěži se potkalo 12 specifických projektů, od řešení vypínání analogu po technické řešení propojení služeb mobilního operátora se světem internetu. Všechny projekty soutěžící ve finále se vyznačovaly vysokou kvalitou projektového řízení, tudíž rozhodování poroty nebylo vůbec lehké,“ komentuje průběh soutěže porotce Petr Knap ze společnosti Ernst & Young, která je odborným garantem soutěže.

Oceněné projekty Best Project Management 2010:

  • 1. místo – tým projektového manažera Romana Vopršala (Česká spořitelna, a.s.)
    projekt Early Collections Call Centre (ECCC) – centralizovaná správa pohledávek
  • 2. místo – tým projektových manažerů Pavla Dvořáka (Cleverlance Enterprise Solutions a.s.) a Krzysztofa Gawlika (Vodafone Czech Republic a.s.)
    projekt Mobile2Web – propojení mobilních a internetových služeb ve Vodafonepark.cz
  • 3. místo – tým projektového manažera Petra Janiše (WOOD & Company Financial Services, a.s.)
    projekt Calypso – 1. fáze projektu – systém na zpracování cenných papírů a peněz

„Vítězný projekt byl nejlépe hodnocen především díky své komplexnosti. Projekt na druhém místě byl oceněn především pro důraz na týmovou práci a třetí zaujal porotce hlavně rozumným přístupem projektových manažerů při řízení projektu,“ vysvětluje názory poroty Petr Koubský, programový ředitel sdružení TUESDAY Business Network.

Podrobné informace k vítězům i ke všem přihlášeným projektům jsou k dispozici na stránkách soutěže www.bestprojectmanagement.cz.

Celodenní odborná konference Project Management Day se letos tematicky zaměřila především na controlling, sledování a měření nejrůznějších ukazatelů během řízení projektu, krizový management a způsoby jak projekt z krize vyvést. Na 100 účastníků tak mělo příležitost dozvědět se řadu zajímavých informací z praxe, které mohou být užitečné pro jejich další práci, a navázat cenné kontakty.

„Je velmi užitečné, že se my, projektoví manažeři, pravidelně scházíme na podobných forech jako byla konference Project Management Day. V těchto aktivitách bychom rádi pokračovali i do budoucna. I proto se například na podzim uskuteční dvě setkání pod hlavičkou Project Management Club, která by měla sloužit jako trvalejší platforma pro setkávání a výměnu zkušeností,“ říká Tomáš Meloun ze společnosti solit project, která akci spolupořádá.

Na stránkách akce jsou k dispozici fotografie z konference i z předávání cen vítězům soutěže. Zároveň tam zájemci naleznou informace o chystaných seminářích Project Management Club včetně možnosti online registrace.

Soutěž a konferenci pořádá sdružení TUESDAY Business Network a poradenská společnost solit project v součinnosti s hlavním partnerem společností Hewlett-Packard, s odbornou garancí společnosti Ernst & Young a ve spolupráci s Českou komorou PMI. Produktovým partnerem je společnost Česká cesta. Mediálně projekt podporují týdeník Euro, server Euro24, portál eFocus.sk, časopis Moderní řízení, server PatriaOnline a business server Podnikatel.cz.

Partneri BPM

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, PR a marketing
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 631, 600, fax 277 004 601
E-mail: hana.rosicka@iinfo.cz

O sdružení TUESDAY Business Network

(www.tuesday.cz)

TUESDAY Business Network je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání akcí, seminářů a konferencí, příprava průzkumů trhů a white paperů, vzdělávání a evangelizace trhu o možnostech využívání technologií v profesionální činnosti. TUESDAY Business Network spolupracuje s řadou dalších asociací v České republice i zahraničí.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.