Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


TUESDAY Business Network: Cenu CREATIVE COMMUNICATION AWARD získal projekt společnosti Mediatel

Včera byly v rámci letošního prvního setkání ze série COMMUNICATION WEDNESDAY vyhlášeny výsledky soutěže CREATIVE COMMUNICATION AWARD 2009. Ta oceňuje nejlepší telekomunikační, internetové a mobilní aplikace roku. Odborné porotě se nejvíce líbil projekt Augmented reality Zlate Stranky.cz společnosti Mediatel.

25. 2. 2010
logo - CCA

Soutěž CREATIVE COMMUNICATION AWARD 2009 zná své výsledky. První místo získala aplikace Augmented reality Zlate Stranky.cz společnosti Mediatel. Pomyslnou stříbrnou medaili si odnesl projekt NejŘemeslníci společnosti TrustYard a vítěznou trojici doplnil eM Client společnosti E&S Software. Výsledky byly vyhlášeny včera v rámci setkání COMMUNICATION WEDNESDAY na téma Bitva o supertelefon a superaplikace v roce 2010.

Zájemci o účast v soutěži se mohli registrovat na stránkách www.WEDNESDAY.cz, a to až do 10. ledna 2010. Do soutěže se mohly zařadit takové aplikace, které jsou kreativní, originální a životaschopné z hlediska promyšlené strategie a obchodního modelu. Letos spadá nejvíce přihlášených aplikací do oblastí poskytujících informace a zábavu, nechybělo ani několik business aplikací, upřesňuje Petr Koubský, programový ředitel sdružení TUESDAY Business Network.

Porotci letos v prvním kole posuzovali celkem 11 přihlášených internetových i mobilních aplikací. Z nich vzešlo 5 nejlepších, které postoupily do finále. Odborná porota, tvořená členy programového boardu COMMUNICATION WEDNESDAY, zástupci dodavatelů technologií, operátorů, poskytovatelů obsahu či konzultanty a novináři, hodnotila mimo jiné nápad, atraktivitu, vliv na trh nebo obchodní model.

Z přihlášených aplikací lze vyzdvihnout například jednoduché, ale zároveň vysoce užitečné nástroje jako například SMS jízdenka či aplikace Taxikář, oba zaměřené na zjednodušení dopravy po českých městech, doplňuje Aleš Miklík, vedoucí redakcí společnosti Internet Info a zároveň jeden z porotců.

CCA vítěz
CCA vítězové

Ocenění za společnost Mediatel převzali Pavel Kotyza a Petr Voplakal. Společné foto zástupců všech vítězných aplikací.

Hlavním smyslem soutěže je upozornit na originální telekomunikační, mobilní a internetové aplikace na českém trhu a ty ocenit. Současně je cílem také podpora informovanosti o zajímavých projektech a firmách, které v této oblasti působí.

Výsledky soutěže CCA 2009:

1. místo: Augmented reality Zlate Stranky.cz


2. místo: NejŘemeslníci


3. místo: eM Client


Finálovou pětici doplnil ještě projekt Capsa.cz (www.capsa.cz), jehož autorem je Jan Raab, a projekt SMS Jízdenka (AndroLib.com) společnosti Inmite s.r.o. Přehled všech přihlášených aplikací je k dispozici na stránkách soutěže. Výběr fotografií z COMMUNICATION WEDNESDAY a vyhlášení výsledků je k dispozici ve fotogalerii.

Soutěž CREATIVE COMMUNICATION AWARD vznikla sloučením soutěží CREATIVE MOBILE AWARD a BEST BROADBAND APPLICATION, které od roku 2002 ocenily více než 20 mobilních a broadbandovaných aplikací na českém trhu.

Soutěž je primárně určena pro vývojářské společnosti, dodavatele hardware, poskytovatele obsahu, provozovatele infrastruktury, marketingové agentury, média a internetové portály. Mezi základní podmínky účasti v soutěži patří být vlastníkem či oprávněným vykonavatelem všech práv. Přihlášená aplikace musí být v provozu nebo alespoň připravena pro testování.

Organizátorem soutěže je sdružení technologických podnikatelů TUESDAY Business Network. Partnery soutěže byly společnosti Ericsson, Nokia Czech Republic, Nokia Siemens Networks, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Soutěž je pořádána v rámci pravidelných setkání podnikatelů v telekomunikačním, mobilním a internetovém businessu s názvem COMMUNICATION WEDNESDAY.

CCA partneři

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 630, fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz


O sdružení TUESDAY Business Network

(www.tuesday.cz)

TUESDAY Business Network je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání akcí, seminářů a konferencí, příprava průzkumů trhů a white paperů, vzdělávání a evangelizace trhu o možnostech využívání technologií v profesionální činnosti. TUESDAY Business Network spolupracuje s řadou dalších asociací v České republice i zahraničí.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.