Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


TUESDAY Business Network: Mezinárodní akce TEDx poprvé v Praze

Včera se uskutečnila poprvé v České republice mezinárodně uznávaná akce TEDx, která spojuje zástupce ze světa technologií, zábavy a designu. Účastníci pražského setkání měli v rámci jednoho programu unikátní možnost vyslechnout si osobní zkušenosti designéra, manažerky, cyklisty a divadelníka.

9. 12. 2009
TEDx - logo

Hlavním smyslem setkání TEDxPrague, které se včera uskutečnilo v Praze, je stejně jako v mezinárodním měřítku spojení lidí z na první pohled tří nesourodých světů – technologií, zábavy a designu. Licenci pro nezávislé pořádání akce se značkou TEDx získalo v České republice sdružení TUESDAY Business Network. Šlo o historicky první akci tohoto druhu u nás. Hosty podvečerního programu byly čtyři zajímavé osobnosti, které se s účastníky podělily o řadu inspirativních myšlenek.

Na podiu se sešli designér Rony Plesl s výkonnou ředitelkou UNICEF ČR Pavlou Gomba, dále cyklista a poradce v oblasti protetiky Jiří Ježek a Josef Šlerka, který se vedle divadla věnuje také šéfování vývoje softwarové společnosti.

Večerní setkání přineslo účastníkům mnoho zajímavých podnětů k zamyšlení, jako například používání emocí v designu a v jakékoli další lidské činnosti nebo co přináší možnosti vyhledávání v reálném čase na internetu. Nechyběla ani inspirace, kterou lze najít v „rozvojových“ zemích nebo v příběhu zapáleného paralympionika.

Velice nás těší, že jsme získali licenci pro nezávislé pořádání akce TEDx, jejíž renomé je ve světě velice vysoké. I proto jsme se cítili zavázáni jej naplnit v maximální možné míře také v České republice, kde se akce objevila vůbec poprvé, upozorňuje Nikola Rafaj, programový ředitel sdružení TUESDAY Business Network, a dodává: Setkání pod hlavičkou TED jsou obrovskou inspirací, kterou dodávají vystupující jako Bill Clinton, Paul Simon nebo Bill Gates. Zájem o včerejší akci v Praze napovídal, že potkávat lidi z odlišných oborů je pro řadu lidí u nás také velmi lákavé.

TEDx
TEDx

Řečníci TEDxPrague:

Rony Plesl

designér (RONY PLESL s.r.o.)
 • hlavní designér firmy Sahm
 • čtyři roky pracoval u nejstarší firmy na světě, italských skláren Barovier & Toso (byla založena v roce 1282)
 • absolvent Střední uměleckoprůmyslové sklářské školy v Železném Brodě a VŠUP Praha
 • vede ateliér skla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, teprve jako čtvrtý pedagog za dobu trvání školy
 • získal řadu ocenění – váza Translucent byla zařazena mezi 100 nejlepších designů v ČR 20. století

Josef Šlerka

šéf softwarového vývoje (Ataxo Interactive)
 • zběhlý divadelník, vystudovaný estetik, doktorand informační vědy, šéf softwarového vývoje ve společnosti Ataxo Interactive a učitel nových médií na Univerzitě Karlově
 • všechny jeho zájmy se protínají v jednom bodě: symbolické analýze
 • v současnosti se věnuje především strojové analýze přirozeného jazyka
 • podílí se na organizaci festivalu českého jazyka Šrámkova Sobotka
 • je místopředsedou akademického senátu Univerzity Karlovy

Pavla Gomba

výkonná ředitelka (UNICEF ČR)
 • výkonná ředitelka UNICEF (Dětský fond OSN) v České republice od roku 2000
 • v roce 2004 byla zvolena členkou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
 • hodně píše o humanitárních programech (např. kniha Slyšíte nás?)
 • vystudovala VŠE Praha, obor finance

Jiří Ježek

cyklista a poradce v oblasti protetiky (www.jirijezek.cz)
 • český cyklista, jeden z nejlepších hendikepovaných sportovců světa, vítěz paralympijských her v Sydney 2000, v Aténách 2004 a v Pekingu 2008, trojnásobný mistr světa a čerstvý světový rekordman
 • závodí na dráze, silnici i horských kolech, ročně absolvuje cca 70 závodních dní a v tréninku najede přes 30 tisíc kilometrů
 • kromě sportovních aktivit se věnuje také poradenství v oblasti protetiky a pohybových aktivit hendikepovaných. Každý rok se celoročně věnuje čtyřem až pěti vybraným dobrovolnickým, charitativním či jinak veřejně prospěšným projektům.
 • v roce 2008 napsal a vydal svou autobiografickou knihu FRAJER, která má na pozitivním pozadí jeho životního příběhu dávat naději nejen podobně hendikepovaným lidem.

Fotogalerie ze včerejšího setkání je k dispozici na stránkách sdružení TUESDAY Business Network. Partnerem večera byla společnost Ataxo Interactive, produktovými partnery potom společnosti HTC, ADK, Zážitky.cz, CPress, Fairově.cz a Jan Melvil Publishing.

TEDx - partneři

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Nikola Rafaj, programový ředitel
TUESDAY Business Network
E-mail: rafaj@tuesday.cz, http://www.tuesday.cz

Hana Jarešová, marketingová ředitelka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
Tel. 277 004 630, fax 277 004 601
E-mail: hana.jaresova@iinfo.cz; http://www.iinfo.czO TEDxPrague

TEDxPrague bylo prvním nezávisle pořádaným setkáním s licencí TED v České republice.

O TED

“TED” znamená spojení lidí ze tří světů: technologie, zábava a design. Je to nezisková organizace věnující se "Myšlenkám, které stojí za sdílení“. TED spolu s výroční TED Conference v kalifornském Long Beach a TEDGlobal v britském Oxfordu zahrnuje oceňovaný video server TED Talks, program Open Translation, nový komunitní program TEDx a tento rok poprvé TEDIndia a výroční ocenění TED Prize.

O sdružení TUESDAY Business Network

(www.tuesday.cz)

TUESDAY Business Network je podnikatelská síť, sdružující profesionály z oblasti technologického podnikání (dodavatele, uživatele i další odborníky), poskytující příležitost pro networking, sdílení informací a zkušeností mezi podnikateli, investory, konzultanty a poskytovateli služeb v oblasti technologií a inovací. Hlavními aktivitami TUESDAY Business Network jsou pořádání akcí, seminářů a konferencí, příprava průzkumů trhů a white paperů, vzdělávání a evangelizace trhu o možnostech využívání technologií v profesionální činnosti. TUESDAY Business Network spolupracuje s řadou dalších asociací v České republice i zahraničí.

O společnosti Internet Info, s. r. o.

(www.iinfo.cz)

Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Bomba, Vitalia), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby v oblasti internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.