Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


TVCON 2013: Seznamte se s nejnovějšími televizními technologiemi

Server DigiZone.cz, největší web o televizi a digitálním vysílání, ve spolupráci se společností Mautilus, předním českým vývojářem aplikací pro chytré televize, mobilní telefony a tablety, pořádají odbornou konferenci TVCON 2013.

18. 2. 2013

Ve čtvrtek 7. března se v Konferenčním centru City v Praze uskuteční největší konference v oblasti televizních technologií pro koncové uživatele ve střední Evropě. Vystoupí na ní přední čeští i zahraniční vývojáři a specialisté, kteří účastníkům poradí, jak využít potenciál nových technologií nejen k podpoře podnikání, představí své zkušenosti z vývoje a uplatnění televizních aplikací na trhu a přiblíží možnosti propojení televizí s již dostupnými aplikacemi a službami.

Program konference je sestaven ze čtyř bloků doplněných o panelové diskuse. Vystupující se budou věnovat komerčnímu využití aplikací pro chytré televize (SmartTV), vývoji aplikací a jejich propojení s mobilními telefony. Svůj prostor dostane aplikace známá pod zkratkou HbbTV, bude se hovořit rovněž o potenciálu GoogleTV, IPTV, OTT, multiscreen a dalších tématech souvisejících s přiblížením multimediálního obsahu spotřebitelům televizní zábavy. Celodenní přednáškový maraton uzavřou čtyři workshopy s reálnými ukázkami z praxe. Během konference budou k vidění nové produkty a technologie společností Samsung, LG, Philips a dalších.

Z programu vybíráme následující přednášky:


Trendy ve Smart TV – Pavel Mizera (Samsung Electronics)
S rostoucím výkonem a vyspělostí chytrých televizorů roste nejen jejich penetrace na trhu, ale především možnosti použití. Nahradí televizi počítač? Budeme používat stále dálková ovládání tak, jak je známe?

Video Evoluce – Radek Přikryl (Topfun Media)
K čemu slouží televize? Co na ní sledujeme? Jak se video může dostat do domácností? Kolik domácností lze oslovit?

Reálné zkušenosti z provozování HbbTV – Pavlína Kvapilová, Jan Zeman (Česká televize)
První rok zkušebního vysílání HbbTV (v nabídce ČT od 4. 5. 2012).

Rozhlas v multimediální době – Filip Rožánek (Český rozhlas)
Spojte dvě tradiční média a získáte jedno nové: rozhlas v chytré televizi. Co pro Český rozhlas znamená rychlý rozvoj nových technologií? Jak chce letos devadesátileté médium zaujmout internetovou generaci? A jak se vizualizace podepíše na rozhlasové digitalizaci?

Další podrobné informace o chystané konferenci, program a seznam přednášejících naleznete na www.tuesday.cz. Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím online formuláře.

Konferenci TVCON pořádají server DigiZone.cz a společnost Mautilus. Hlavními partnery akce jsou společnosti Seznam.cz a Level3, partnerem je společnost NanguTV. Mediálně akci podporuje STRATEGIE. Akce se koná za podpory Jihomoravského Inovačního Centra.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Renatu Fiedlerovou, marketingovou ředitelku
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6
T: +420 277 004 631, F: +420 277 004 601, E: renata.fiedlerova@iinfo.cz; W: www.iinfo.cz

Internet Info poskytuje obsah s přidanou hodnotou. Nabízí odbornost na webu, konferencích, seminářích a školeních. Nastoluje unikátní témata, přináší souvislosti, staví na osobitosti osobností a objektivitě informací s přesným zásahem. Právě proto čte zpravodajské servery společnosti Internet Info více než 1,8 milionu lidí měsíčně.

Internet Info vydává specializované servery o IT, internetu, telekomunikacích, nových technologiích, podnikání, financích, daních, digitálním vysílání a životním stylu. Pořádá desítky vzdělávacích akcí a provozuje TUESDAY Business Network, sociální síť v reálném světě pro firmy a profesionály.

DigiZone.cz: Co běží v televizi, víte dobře. Ale co budou dávat za rok či dva? A půjde vůbec o televizi, jak ji dnes známe? DigiZone.cz rozplétá vztahy na televizním trhu a analyzuje trendy nejen digitálního vysílání. Sleduje nálady diváků, technologické novinky, pohyby peněz a lidí v branži. Zasvěcené komentáře pomáhají televizním příznivcům i profesionálům. Redakce pod vedením Jana Potůčka získává odpovědi z první ruky od lidí, kteří řídí nejdůležitější média v ČR.

Mautilus: Brněnská společnost, jediná v České republice, která vyvíjí aplikací pro všechny druhy chytrých zařízení: mobilní telefony, tablety a chytré televize. Poskytuje softwarová řešení na zakázku pro společnosti jakými jsou například Continental, ABB, Český rozhlas, Nokia nebo Siemens. Společnost Mautilus vznikla v roce 2010 a díky rychlému růstu nyní zaujímá přední místo na trhu chytrých aplikací v České republice a v regionu střední a východní Evropy.