Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Lupa spouští wAudit - Audit webhostingových služeb

Praha, 4. června 2003 – Pod názvem wAudit dnes společnost Internet Info spustila ostrý provoz svého auditu webhostingových služeb. wAudit je součástí serveru Lupa a veřejnosti je k dispozici na adrese http://www.lupa.cz/waudit/

4. 6. 2003

Smyslem wAuditu je nezávislé ověření kvality služeb u jednotlivých firem, které hosting webových stránek nabízejí. V České republice je nyní několik desítek společností, které tuto službu nabízejí, často s velmi odlišnými cenovými relacemi. Chybí však jakákoliv informace o tom, jak jsou jejich služby kvalitní.

Měření v rámci wAuditu probíhá kontinuálně, neustále se proto sleduje dostupnost a rychlost serverů jednotlivých společností. Monitorovány jsou v současné době následující služby:

  • dostupnost serveru
  • funkčnost webových stránek
  • funkčnost databázového serveru
  • funkčnost SMTP serveru pro odesílání e-mailu
  • funkčnost POP3 a IMAP serveru pro vyzvedávání e-mailu
  • funkčnost nameserverů
  • funkčnost FTP přístupu ke stránkám
  • rychlost přenosu dat

Přehled aktuálního stavu se neustále zobrazuje na webových stránkách wAuditu, kde jsou také k dispozici denní, týdenní a měsíční průměry. Kromě detailních technických údajů je připraven i základní přehled, kde se u každého účastníka wAuditu zobrazuje jedna až čtyři hvězdičky podle dosažených výsledků.

„Při návrhu wAuditu jsme se snažili skloubit technickou důkladnost s jasnou srozumitelností pro uživatele. Typickým příjemcem informací z wAuditu je totiž zákazník, který nemá detailní znalosti fungování Internetu, ale jednoduše si z nepřeberného množství nabídek webhostingu potřebuje vybrat tu správnou. wAudit by mu k tomu měl poskytnout vodítko,“ říká Tomáš Krause, který má vývoj wAuditu na starosti.

Účast ve wAuditu je dobrovolná, je proto třeba ocenit společnosti, které se jej rozhodly zúčastnit a umožňují tím nezávislé ověření dostupnosti svých služeb. Oproti svým konkurentům tak získávají určitý punc kvality, který může být pro zákazníky důležitý.

Ostrému spuštění wAuditu předcházelo několik měsíců pilotního provozu, kterého se účastnily například společnosti CP Online, Český Telecom – Internet OnLine, Globe Internet, Ignum a Nextra.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Marek Antoš, ředitel společnosti
Internet Info, s.r.o., Na Strži 5, 140 00 Praha 4
Tel. 241 441 695, fax 241 441 697
E-mail antos@iinfo.cz, web http://www.iinfo.cz

O společnosti Internet Info, s.r.o.
Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Věnuje rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní devatenáct interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Založena byla v roce 1998 a její obrat v loňském roce přesáhl 12 milionů korun. V přehledu FAST 50, na který společnost Deloitte&Touche zařazuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě, se v rámci České republiky již dvakrát za sebou umístila na prvním místě.