Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Zlatý Měšec 2004: Nejoblíbenější finanční institucí je Česká pojišťovna

V soutěží o nejoblíbenější finanční instituci v rámci 2. ročníku ankety Zlatý Měšec 2004 se stala absolutním vítězem Česká pojišťovna.

7. 12. 2004

Na stránkách finančního serveru Měšec.cz od 1. do 30. listopadu 2004 probíhal 2. ročník soutěže Zlatý Měšec 2004 o nejoblíbenější finanční instituci.

Institucí, která od internetové veřejnosti získala nejvíce hlasů v rámci všech kategorií, se stala Česká pojišťovna, která zároveň vyhrála v dílčí kategorii pojišťovna. Titul Nejoblíbenější banka roku 2004 obhájila Česká spořitelna, následovaná eBankou a Komerční bankou, která na třetí pozici vystřídala ČSOB.

Pořadí se promíchalo mezi stavebními spořitelnami i penzijními fondy. Nejoblíbenějším penzijním fondem roku 2004 se stal Penzijní fond České pojišťovny, poté co sesadil ING Penzijní fond až na třetí místo za Credit Suisse Life & Pensions penzijní fond. Opět zvítězila Českomoravská stavební spořitelna, ale na druhé místo se propracovala Stavební spořitelna České spořitelny a mezi první tři se poprvé probojovala Raiffeisen stavební spořitelna.

Ve velkém boji se utkaly splátkové společnosti a jen těsně z něj vyšel vítězně Home Credit Finance, který si prohodil místo s CE Capital Multiservis. Velkou splátkovou trojku uzavírá Cetelem ČR.

Mezi leasingovými společnostmi se nejvíce prosadil ŠkoFIN, nejoblíbenější investiční společností se stejně jako v předchozím ročníku stala Investiční společnost ČSOB a RM-Systém vyhrál v kategorii obchodník s cennými papíry, kde se na druhé místo dostal BrokerJet České spořitelny, i přesto že na trh vstoupil teprve nedávno.

Z výsledků hlasování vyplývá, že se preference klientů finančních institucí za poslední rok výrazně nezměnily. S největší pravděpodobností to lze přisuzovat stabilnímu trhu, na němž v posledním roce nedošlo k nějakému překvapivému vývoji, komentuje hlasování Petr Zámečník, šéfredaktor finančního serveru Měšec.cz.

Z hlasujících byli vylosováni výherci hodnotných cen, jako například digitálního fotoaparátu, DVD a dalších dárků poskytnutých partnery soutěže.

Výsledky hlasování soutěže Zlatý Měšec 2004 o nejoblíbenější finanční instituci:

Absolutní vítěz:

Česká pojišťovna

Banka:

Česká spořitelna eBanka Komerční banka

Pojišťovna

Česká pojišťovna Allianz pojišťovna Kooperativa, pojišťovna

Stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna Stavební spořitelna České spořitelny Raiffeisen stavení spořitelna

Penzijní fond

Penzijní fond České pojišťovny Credit Suisse Life & Pensions penzijní fond ING Penzijní fond

Úvěrová společnost

Home Credit Finance GE Capital Multiservis Cetelem, ČR

Leasingová společnost

ŠkoFIN CAC LEASING ČSOB Leasing

Investiční společnost

ČSOB Investiční společnost Investiční společnost České spořitelny ČP Invest

Obchodník s cennými papíry

RM-Systém BrokerJet, on-line broker České spořitelny Patria Direct

Hlavním partnerem letošního ročníku soutěže je Computer.cz, internetový obchod s výpočetní technikou. Dalšími partery soutěže jsou Obchodní dům.cz, Atlas.cz, týdeník Profit a měsíčník Osobní finance.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ján Simkanič, product manager
Internet Info, s.r.o., Durychova 101, 142 00 Praha 4
Tel. 244 003 123, 110 fax 244 003 220
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

Měšec.cz
Finanční server Měšec.cz přináší aktuální informace ze světa osobních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, které nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat.

O společnosti Internet Info, s. r. o.
Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Pod značkou Dobrý web se také věnuje konzultacím v oblasti webových služeb. V posledních třech letech se pravidelně umisťuje v přehledu nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě FAST 50, dvakrát dokonce na prvním místě v rámci České republiky.