Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Měšec.cz: Anketa Zlatý Měšec zmapovala míru spokojenosti klientů finančních společností

Vítězové ankety Zlatý Měšec 2011 - Nejlepší finanční instituce jsou již známi. Široká veřejnost udělila desítky tisíc známek, aby vybrala ty nejoblíbenější finanční domy a ohodnotila jejich služby. Celková situace na trhu není špatná - souhrnná průměrná známka je 2,19.

23. 2. 2011
logo Zlatý Měšec 2011

Již posedmé uspořádal finanční server Měšec.cz čtenářskou anketu Zlatý Měšec – Nejlepší finanční instituce (http://zlaty.mesec.cz). V období od 23. listopadu 2010 do 23. ledna 2011 mohla veřejnost hodnotit finanční instituce v pěti kategoriích. U každého subjektu bylo možné oznámkovat různá kritéria, jako je nabídka produktů a služeb, jejich kvalita a cena, či klientský servis, a zároveň vložit slovní komentář. O vítězství rozhodla průměrná známka za všechna hodnocená kritéria.

Přehled výsledků, včetně průměrných známek, naleznete na stránkách ankety. Na stejném místě je zároveň k dispozici podrobná unikátní analýza serveru Měšec.cz, jejímž smyslem je zmapovat aktuální situaci na českém finančním trhu na základě výsledků ankety. „V analýze naleznete například informace, které finanční domy se těší mezi veřejností největší oblibě a proč, nebo naopak, na jaké finanční instituce a jejich služby si klienti nejvíce stěžují. Věříme, že to bude přínosným vodítkem pro veřejnost i dobrou zpětnou vazbou pro finanční instituce,“ komentuje šéfredaktor serveru Měšec.cz Dalibor Z. Chvátal. Podrobnosti k anketě Zlatý Měšec 2011, včetně fotografií z předávání cen vítězům, naleznete také v dnešním článku serveru Měšec.cz.

Letošní ročník ankety potvrdil, že dlouhodobě u klientů vede Fio banka (1. místa v kategoriích Banky a družstevní záložny a Obchodníci s cennými papíry) a skupina Allianz (1. místa v kategoriích Pojišťovny a Penzijní fondy). Dobré jméno si již několikátým rokem drží také Raiffeisen – Leasing (1. místo v kategorii Úvěrové společnosti), Raiffeisenbank (2. místa v kategoriích Banky a družstevní záložny a Obchodníci s cennými papíry), ŠkoFIN (2. místo v kategorii Úvěrové společnosti), či mBank (3. místo v kategorii Banky a družstevní záložny).

Skokany roku se stalo hned několik společností. V kategorii Pojišťovny to jsou UNIQA pojišťovna (2. místo) a Česká podnikatelská pojišťovna (3. místo), mezi úvěrovými společnostmi se prosadil ČSOB Leasing (3. místo). V kategorii Penzijní fondy zazářil AEGON Penzijní fond (2. místo) a u Obchodníků s cennými papíry se prosadila Československá obchodní banka (3. místo).

Zlatý Měšec 2011 – Nejlepší finanční instituce
Kategorie Společnost Průměrná výsledná známka
Banky a družstevní záložny 1. Fio banka, a.s. 1,46
2. Raiffeisenbank a.s. 1,77
3. mBank (BRE Bank S.A., organizační složka podniku) 1,79
Pojišťovny 1. Allianz pojišťovna, a.s. 1,57
2. UNIQA pojišťovna, a.s. 1,65
3. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group 1,70
Úvěrové společnosti 1. Raiffeisen – Leasing, s. r. o. 1,86
2. ŠkoFIN, s.r.o. 2,00
3. ČSOB Leasing, a.s. 2,07
Penzijní fondy 1. Allianz penzijní fond, a.s. 1,45
2. AEGON Penzijní fond, a.s. 1,98
3. Penzijní fond České pojišťovny, a.s. 2,14
Obchodníci s cennými papíry 1. Fio banka, a.s. 1,43
2. Raiffeisenbank a.s. 1,50
3. Československá obchodní banka, a.s. 1,68

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Hana Rošická, Marketing & PR specialistka
Internet Info, s.r.o., Milady Horákové 109/116, 160 41 Praha 6
T: +420 277 004 631, F: +420 277 004 601, E: hana.rosicka@iinfo.cz; W: http://www.iinfo.cz

Měšec.cz (www.mesec.cz) přináší aktuální informace ze světa osobních a firemních financí. Poskytuje podrobné charakteristiky a srovnávací analýzy produktů, jež nabízejí finanční instituce. Umožňuje čtenářům, aby se díky dostatku informací, které naleznou na jednom místě, dokázali efektivně rozhodovat, kam uložit své úspory, kde získat úvěr, kde se pojistit či jaké formy platebního styku používat.

Internet Info, s. r. o. (www.iinfo.cz) je jednou z největších mediálních společností českého internetového trhu. Je vydavatelem zpravodajských a zábavních serverů: Lupa, Měšec, Root, DigiZone, Podnikatel, Slunečnice, Vitalia, KupDnes. Zároveň se zaměřuje na produkci odborných konferencí, seminářů a školení, jejichž cílem je popularizace témat a šíření informací v návaznosti na zaměření jednotlivých serverů. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které sdružuje podnikatele z oblasti technologií a pořádá setkání odborníků.