Dáváme Internetu obsah. Unikátní obsah.


Zlatý měšec 2003 zná své vítěze

Praha, 5. prosince 2003 – Na stránkách finančního serveru Měšec.cz v uplynulých dnech probíhalo hlasování čtenářů o nejlepší finanční instituci Zlatý měšec 2003. Čtenáři svými hlasy určili pořadí v osmi kategoriích.

12. 12. 2003

Soutěže o Zlatý Měšec se zúčastnilo několik desítek finančních institucí. Ucházely se o hlasy čtenářů v následujících osmi kategoriích: banka, pojišťovna, stavební spořitelna, penzijní fond, úvěrová společnost, leasingová společnost, investiční společnost a obchodník s cennými papíry. Hlasování probíhalo pomocí online formulářů na speciálně vytvořených stránkách http://zlaty.mesec.cz.

První ročník soutěže se setkal s velkým zájmem čtenářů. Nejoblíbenější bankou zvolili Českou spořitelnu, která tak jen těsně předstihla eBanku. Třetí místo obsadila ČSOB. V dalších kategoriích byly nejúspěšnější Česká pojišťovna, Českomoravská stavební spořitelna, ING Penzijní fond, GE Capital Multiservis, CAC LEASING, ČSOB Investiční společnost a RM Systém.

„Chtěli jsme dát prostor našim čtenářům, aby hlasováním vyjádřili svou vlastní zkušenost s finančními institucemi. Domníváme se, že jejich názor může být užitečnou pomůckou pro ostatní čtenáře a zajímavou zpětnou vazbou pro samotné finanční instituce,“ říká o soutěži šéfredaktor Měšce Petr Zámečník. „Institucím, kterým hlasující přáli nejvíce, samozřejmě gratulujeme a těšíme se na výsledky dalšího ročníku soutěže.“

Měšec.cz jako server určený široké veřejnosti tradičně dává svým čtenářům velký prostor pro sebevyjádření – ať už v čtenářské rubrice Zlámaná grešle/Zlatý dukát nebo v novém obsahovém formátu Poradna. Veřejné hlasování neovlivněné názorem odborné poroty je jen logickým vyústěním této dlouhodobé orientace. Partnery soutěže jsou týdeník Profit, časopis Osobní finance a internetový obchod Vltava.cz.

Výsledky soutěže Zlatý Měšec 2003:

Banka
1. Česká spořitelna, a.s.
2. eBanka, a.s.
3. Československá obchodní banka, a.s.

Pojišťovna
1. Česká pojišťovna, a.s.
2. Allianz pojišťovna, a.s.
3. Kooperativa, pojišťovna, a.s.

Stavební spořitelna
1. Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
2. Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky, a.s.
3. Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Obchodník s CP
1. RM-Systém, a.s.
2. Patria Direct, a.s.
3. Atlantik FT, a.s.

Penzijní fond
1. ING penzijní fond, a.s.
2. Credit Suisse Life & Pensions penzijní fond, a.s
3. Penzijní fond České pojišťovny, a.s.

Úvěrová společnost
1. GE Capital Multiservis, a.s.
2. Home Credit Finance, a.s.
3. Cetelem ČR, a.s.

Leasingová společnost
1. CAC LEASING, a.s.
2. ŠkoFIN, s.r.o.
3. ČSOB Leasing, a.s.

Investiční společnost
1. ČSOB, investiční společnost, a.s.
2. Investiční společnost České spořitelny, a.s.
3. ČP Invest, investiční společnost, a.s.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Ján Simkanič, content manager
Internet Info, s.r.o., Na Strži 5, 140 00 Praha 4
Tel. 241 441 695, fax 241 441 697
E-mail: simkanic@iinfo.cz; http://www.iinfo.cz

O společnosti Internet Info, s. r. o.

Společnost Internet Info, s.r.o., provozuje v českém Internetu 10 obsahových serverů, mezi něž patří například Lupa, Měšec, Root, Navrcholu, Slunečnice a další. Věnuje se rovněž konzultacím v oblasti internetového obsahu a poskytovatelů internetového připojení. Společnost má nyní devatenáct interních pracovníků, řadu externích spolupracovníků a ke své činnost využívá dlouholetých zkušeností z prostředí českého Internetu. Založena byla v roce 1998 a její obrat v loňském roce přesáhl 12 milionů korun. V přehledu FAST 50, na který společnost Deloitte&Touche zařazuje padesát nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a východní Evropě, se v rámci České republiky již dvakrát za sebou umístila na prvním místě.